دانش آموزان هشترودی و عجب شیری سال تحصیلی جدید را آغاز کردند

به گزارش ایرنا، فرماندار هشترود روز یکشنبه در مراسم بازگشایی مدارس در دبیرستان نمونه دولتی شهید حیدری موسوی گفت: آینده کشور در گرو آموزش و پرورشی پویا هست.
امین امینیان افزود: آموزش و پرورش محل تربیت آینده سازان است و اگر این رسالت به خوبی انجام شود آینده ای روشن در انتظار کشور خواهد بود.
وی گفت: رسالت آموزش و پرورش تنها آموزش مطالب علمی نیست بلکه آموزش چگونه آموختن نیز باید مد نظر باشد.
وی یاد آور شد: راه رسیدن به اهداف و آرمان های انقلاب و کشور از مدرسه ها عبور می کند از این رو باید مدرسه ها تقویت شود.
فرماندار هشترود همچنین به تامین زندگی معلمان نیز تاکید کرد و گفت: معلم ها نیازمند زندگی عزتمندانه هستند تا بتوانند تمام توان خود را در راستای پرورش دانش آموزان بکار گیرند.
امینیان گفت: در جهان امروزی رسالت آموزش و پرورش، آموزش چگونه با هم زیستن است دانش آموزان باید کار مشارکتی و خلاق و پرسشگری را یاد بگیرند چرا که ما در این حوزه کمبود های زیادی داریم.
وی همچنین به آغاز هفته دفاع مقدس نیز اشاره کرد و افزود: در دفاع مقدس مردم از ناموس و کیان خود دفاع کردند تا درس عبرتی باشد برای جهانیان تا دیگر فکر تجاوز نظامی به کشور عزیزمان را از ذهن خود بیرون کنند.
سه هزار و 784 دانش آموز دختر و چهار هزار و 171 دانش آموز پسر در 45 مدرسه شهری و 105 مدرسه روستایی سال تحصیلی جدید را در هشترود آغاز کردند.
**زنگ مهر و مقاومت برای 11 هزار و 300 دانش‌ آموز عجب شیری به صدا در آمد
در نخستین روز از سال تحصیلی جدید زنگ مهر و مقاومت برای 11 هزار و 300 دانش ‌آموز عجب شیری در 125مدرسه نواخته شد.
فرماندار عجب شیر در این مراسم که در مدرسه صدیقه کبری برگزار شد گفت: موفقیت ها و دستاوردهای کشورمان در عرصه های سیاسی، اجتماعی، علمی و فرهنگی مدیون رشادت ها، ایثارگری ها و جانفشانی های شهدا، جانبازان، آزادگان و رزمندگان است.
عادل اصغرپور با بیان اینکه آینده و سرنوشت کشور به قشر دانش آموز و دانشجو بستگی دارد افزود: دانشمندان و مسئولان کنونی دانش آموزان گذشته این مملکت بودند و شما نیز باید با تلاش و پشتکار مضائف جایگزین های شایسته برای آنان باشید.
وی آموزش و پرورش را یکی از مهم‌ ترین نهادهای متولی جامعه و مسئول تربیت دانش‌ آموزان دانست و افزود: تمامی فعالیت ‌های لازم به نحو مطلوب و کارشناسانه برای سال جدید مهیا شده و امیدوارم که با مشارکت همه اولیاء و مسئولان بتوانیم آموزش و پرورشی پویا و فعال داشته باشیم.
وی اضافه کرد: دانش آموزان در امر تعلیم و تربیت وظیفه سنگینی را عهده دار هستند چرا که هم امروز و هم فردا از فهیم ترین، باهوش ترین و عالم ترین افرادی خواهند شد که در راه انقلاب گام خواهند برداشت.
وی نظم ‌پذیری، خطرپذیری و فضای مناسب آموزشی را از عوامل مهم در یادگیری دانش آموزان خواند و گفت: اگر دانش آموزان ما نظم‌ پذیر تربیت شوند بسیاری از آسیب ‌های اجتماعی در جامعه کاهش می‌ یابد.
3077/7485/7486
لینک منبع