عمده مشکلات پیش روی تولید با اجرای برجام برداشته شد

اسماعیل جبارزاده، روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از واحدهای تولیدی مستقر در شهرک صنعتی مراغه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به سخنان شامگاه سه شنبه رئیس جمهوری در خصوص نتایج توافق برجام، افزود: در زمان کنونی در سایه اجرایی شدن برجام، ارتباط با دنیا برای فعالان اقتصادی بخش خصوصی فراهم شده است.
وی، با بیان اینکه اجرای برجام از شش ماه پیش شروع شده، اظهار کرد: با توجه به زمان اندک شروع این توافق، انتظار ما از یک معاهده بین المللی باید معقول با زمان شش ماه اجرای آن باشد.
استاندار آذربایجان شرقی، یادآوری کرد: برجام نشان دهنده حقانیت مردم ایران بود و رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهوری نیز بر آن تاکید دارند بنابراین باید از ظرفیت حداکثری این توافق استفاده شود نه اینکه آن را به چماقی علیه دولت و سرکوب مخالفان سیاسی خود تبدیل کرد.
جبارزاده، ادامه داد: این توافق بین المللی به ملت تعلق داشته و برخی نباید به خاطر منافع سیاسی خود به آن پشت پا بزنند.
وی، گفت: توافق برجام، امکان توسعه و رونق تولید و اقتصاد کشور را فراهم کرد و باید از این فرصت برای توسعه، حل مشکلات بخش تولید و رونق اقتصاد کشور استفاده کنیم.
استاندار آذربایجان شرقی، یادآوری کرد: هیچ کس در کشور ما در برابر تجاوز آمریکا و رژیم صهیونیستی به حقوق ایران سکوت نمی کند و مردم قهرمان ما در برابر زیاده خواهی های دشمن عکس العمل نشان می دهند.
جبارزاده، با بیان اینکه برجام دستاورد بزرگی است که توسط دولت تدبیر و امید و بر اساس رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی حاصل شد، اظهار کرد: در مدت عملیاتی شدن این توافق، مسئولان، تجار و صاحبان صنایع مختلف کشورها به ایران سفر کرده و بدنبال سرمایه گذاری و مشارکت در بخش های مختلف صنعتی و اقتصادی کشور هستند.
وی، اجرا و توسعه طرح های زیربنایی و مشارکتی با بخش خصوصی در بخش های مختلف از جمله راه، تولید برق، راه آهن، صنایع و معادن را از اولویت های استان اعلام کرد.
استاندار آذربایجان شرقی روز چهارشنبه به منظور شرکت در ستاد تسهیل سرمایه گذاری، بازدید از واحدهای تولیدی شهرک صنعتی و بهره برداری از طرح آبرسانی مجتمع سراجوی شرقی مراغه به همراه اعضای این ستاد و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان به این شهرستان سفر کرده بود.
شهرستان مراغه با 250 هزار نفر جمعیت در 147 کیلومتری جنوب تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع است.
3034/8023/6183
لینک منبع