تجمع گروهی از متقاضیان مسکن مهر مقابل فرمانداری عجب شیر

به گزارش ایرنا، سرپرست فرمانداری عجب شیر روز یکشنبه با حضور در جمع تجمع کنندگان، ضمن دعوت از معترضان به آرامش گفت: مسکن مهر در کل کشور دارای مشکلاتی بوده و کمترین مشکل در سطح استان مربوط به عجبشیر است.
سید شمس الدین مراثی افزود: مشکلات این بخش با پیگیری های محلی و همکاری دستگاه های اجرایی خدمات رسان، مالکان، پیمانکاران و بانک ها مرتفع می شود.
وی با اشاره به اینکه بر اساس قرارداد منعقد شده، تعاونی های مسکن باید به تعهدات خود عمل کنند، گفت: مردم در هنگام تحول گرفتن واحدها باید وضعیت کیفی و کمی ساختمان ها را با قرارداد منعقده مطابقت دهند و در صورت وجود نواقص، تعاونی مربوطه موظف به رفع آنهاست.
وی از متقاضیان طرح 396 واحدی ولایت عجبشیر نیز خواست تا به تعهدات مالی خود عمل کنند.
وی افزود: پیمانکار باید هر چه سریع تر نسبت به رفع نواقص موجود در مسکن مهر اقدام و جهت جلوگیری از جریمه دیرکرد بانک، متقاضیان باید نسبت به اقساط بندی وام بانکی اقدام کنند.
وی اظهار کرد: پروژه های مسکن مهر شهرستان زیرساخت های مناسبی ندارند و رفع این مشکلات در حد اختیارات مدیران استانی است.
وی همچنین از اداره راه و شهرسازی خواست تا نسبت به عقد قرارداد پیمان در خصوص محوطه سازی با شرکت کوثر اقدام کرده و شرکت مربوطه عملیات محوطه سازی را بعد از عقد قرارداد آغاز کند.
مراثی افزود: محوطه سازی، افزایش قیمت و تقسیط وام های احداث مسکن مهر از مسایل و مشکلات صاحبان این واحدهای مسکونی است که باید مورد بررسی قرار گیرد.
وی اظهار کرد: ناتوانی متقاضیان در تامین هزینه ها و آورده شخصی، کمبود فضای آموزشی و فضای سبز، نبود واحدهای تجاری و دیگر سرانه ها از دیگر مشکلات مسکن مهر این شهرستان است.
به گزارش ایرنا، شکایت مدیرعامل شرکت سازنده واحدهای مسکن مهر عجبشیر و صدور حکم جلب برای 100 نفر از ساکنانی که نسبت به تقسیط تسهیلات اقدام نکرده اند، از اصلی ترین دلایل این تجمع اعتراضی به شمار می رود؛ معترضان معتقدند که پیمانکار مربوطه قبل از تقسیط تسهیلات باید نسبت به تکمیل تعهداتش اقدام کند.
طرح مسکن مهر به عنوان یکی از طرح های غیرکارشناسی دولت قبل با وجود هزینه های هنگفت در حالی در شهرستان های مختلف با مشکلات عدیده مواجه بوده که بسیاری از واحدهای آماده سکونت این طرح، همچنان بدون متقاضی است.
شهرستان عجب شیر با حدود 85 هزار نفر جمعیت در 98 کیلومتری جنوب غربی تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع است.
خبرنگار: شهرام ناعم وند ** انتشار دهنده:محمد رستگار
7485/3072/6183
لینک منبع