آغاز سنجش سلامت چهار هزار نوآموز در مراغه

جلیل اسلامی، روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، هدف از اجرای این طرح را ارزیابی سلامت بینایی، شنوایی، جسمی و حرکتی و تست هوش نوآموزان بدو ورود به دبستان و پیش دبستانی به منظور آمادگی تحصیلی اعلام کرد.
و با بیان اینکه این طرح برای بیست و سومین سال متوالی در این شهرستان اجرا می شود، افزود: پایگاه های سنجش این شهرستان در آموزشگاه بوستان واقع در خیابان معلم جنوبی و آموزشگاه دکتر خزائلی واقع در خیابان اوحدی کیان جنوبی پزیرای نوآموزان است.
مدیر آموزش و پرورش مراغه یادآور شد: طرح سنجش سه هزار نوآموز بدو ورود به پیش دبستانی نیز از شهریور آغاز می شود که در این طرح تمامی نونهالان ثبت نام کننده در مهدهای کودک در این دو پایگاه به منظور سلامت سنجی مورد معاینه قرار می گیرند.
اسلامی، ادامه داد: بر اساس پژوهش های انجام شده طی سال های گذشته، 10 درصد کودکان مورد معاینه دارای مشکل بینایی، شنوایی و یا ذهنی تشخیص داده می شوند که از این تعداد 9 درصد پس از ارائه درمان های اولیه وارد مدرسه عادی شده و کمتر از یک درصد وارد مدارس استثنایی و سه دهم درصد نیز آموزش ناپذیر تشخیص داده می شوند که بهزیستی متولی آن هاست.
وی هدف از این طرح را شناسایی به موقع مشکلات نوآموزان و هدایت آموزشی درست آن ها اعلام کرد و گفت: فقدان شناسایی، درمان و توانبخشی به موقع این مشکلات و نارسایی ها در سنین کودکی، لطمات پایدار و جبران ناپذیری به خانواده و جامعه وارد می کند.
43 هزار دانش آموز زیر نظر سه هزار معلم در 580 مدرسه مراغه در عرصه تعلیم و تربیت مشغول تحصیل هستند.
شهرستان مراغه با 260 هزار نفر جمعیت در 147 کیلومتری تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع است.
3034/8023//518
لینک منبع