مردم با تکیه برفرهنگ ذلت ناپذیری در برابر استکبارایستاده اند

به گزارش ایرنا، آیت الله محمدتقی پورمحمدی در خطبه های نماز جمعه مراغه افزود: امروز با وجود مشکلات اقتصادی، ملت در برابر دشمن خواهد ایستاد و ذلت را نخواهد پذیرفت.
وی ادامه داد: با اتحاد و همبستگی آحاد مردم و اقتدار نظام و توانمندی نیروهای مسلح، آمریکا و ایادی آن جرات هیچ تعرضی را به ایران اسلامی ندارند.
وی اضافه کرد: دشمنان این مرز و بوم همواره ضربات محکمی از ملت ایران خورده اند و هرگز فراموش نخواهند کرد.
خطیب جمعه مراغه گفت: اکنون نیروهای مسلح کشورمان قدرتمندتر و تواناتر از هرزمانی با تکیه بر امکانات و خودکفایی در صنایع دفاعی متفاوت تر و مقتدرتر از هشت سال دفاع مقدس آماده حراست از نظام و کشور هستند.
آیت الله پورمحمدی افزود: سپاه نیرومندتر از سال های جنگ تحمیلی با هدف قراردادن مقر تروریست ها در آن سوی مرزها در کنار ارتش توانمند، در برابر هرگونه تعرضی ایستاده اند.
وی ادامه داد: در هشت سال دفاع مقدس، تمامی ملت از جمله شهدا، خانواده های آنان، رزمندگان و جانبازان ایثار کرده و در برابر دشمن حماسه ها آفریدند.
وی با اشاره به بازگشایی مدارس اضافه کرد: مسئولان، مدیران، معلمان و خانواده ها در تربیت و تعلیم صحیح فرزندان و دانش آموزان اهتمام ویژه ای داشته باشند.
شهرستان مراغه با حدود 263 هزار نفر جمعیت در 127 کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.
**
فرهنگ دفاع مقدس برگرفته از فرهنگ عاشوراست
امام جمعه هشترود در خطبه های نمازجمعه هشترود در مسجد تاریخی جامع شهرستان افزود: دفاع مقدس نتیجه و حاصل فرهنگ عاشوراست و انقلاب اسلامی ایران و درون مایه آن نیز متاثر از فرهنگ عاشورا است.
حجت الاسلام علی رحیمی گفت: در زمان جنگ تحمیلی جوانان با غیرت ایرانی با عطش کربلا به جبهه ها رفتند و شهید شدند و وظیفه ما ادامه راه آنهاست.
وی شباهت و همسانی انقلاب عظیم عاشورا و انقلاب اسلامی را ایثار‎، شجاعت‎ و صبوری‎ عنوان کرد و افزود: در انقلاب اسلامی و دفاع مقدس صحنه‎ هایی آفریده شد که در آن‎، شور، شعور، شوکت و شکوه عاشورایی را می توان یافت.
وی با بیان اینکه درس عاشورا برای جامعه و خانواده ها حجاب و عفت است افزود: زنان جامعه اسلامی و ایرانی باید با تقویت و پررنگ کردن حجاب و عفاف خود، دشمنان اسلام را در رسیدن به اهداف شوم‌ شان ناکام بگذارند.
رحیمی گفت: رفتار و منش زنان امروز باید زینبی بوده و حجاب و عفاف آن حضرت را الگوی خود در زندگی قرار دهند.
/7486/3077/7487
لینک منبع