کشف 50 هزار عدد انواع مواد محترقه در مراغه

سرهنگ رضا اصلانی فر روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در راستای اجرای طرح امنیت اجتماعی و پیشگیری از حوادث چهارشنبه آخر سال، ماموران مبارزه با قاچاق کالای این شهرستان موفق به کشف این محموله از 2 دستگاه خودروی سواری شدند.
وی ادامه داد: در بازرسی ماموران پلیس از این خودروها، مواد محترقه به ارزش تقریبی 400 میلیون ریال کشف و چهار نفر نیز در این ارتباط به عنوان متهم دستگیر و تحویل مقام قضائی شد.
وی با اشاره به اقدامات پیشگیرانه و بازدارنده پلیس در راستای حفظ امنیت و آرامش شهروندان اضافه کرد: به استناد ماده 618 قانون مجازات اسلامی، هرگونه تولید، توزیع و فروش مواد محترقه جرم بوده و با متخلفان در این زمینه بر اساس مفاد مندرج در این قانون برخورد می شود.
وی با تاکید بر لزوم مشارکت مردمی در تامین امنیت جامعه گفت: با توجه به در پیش بودن روزهای پایانی سال و پیشگیری از بروز هرگونه حوادث ناگوار، شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تخلف و موارد مشکوک در زمینه توزیع مواد محترقه، آن را به سامانه 110 پلیس اطلاع دهند.
شهرستان مراغه با حدود 263 هزار نفر جمعیت در 127 کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی قرار داشته و به دلیل واقع شدن در مسیر ترانزیتی جنوب این استان، قاچاقچیان اغلب محورهای این شهرستان را برای انتقال کالای قاچاق و مواد مخدر انتخاب می کنند.
7487/3077
لینک منبع