6 سری جهیزیه به نوعروسان کمیته امداد عجب شیر اهدا شد

به گزارش ایرنا، محمود عابدی روز دوشنبه در مراسم اهدا این جهیزیه ها، افزود: این جهیزیه ها شامل یخچال، اجاق گاز، فرش و لوازم ضروری برای شروع زندگی است.
وی اظهارکرد: این جهیزیه ها توسط موسسه نیکوکاری مسجد امام حسین و هیات امنای مساجد و خیران این شهرستان با همکاری کمیته امداد تهیه و در اختیار نوعروسان قرار داد شد.
عابدی یادآوری کرد: این نهاد علاوه بر کمک به نوعروسان به فرزندان ذکور خانواده های تحت حمایت نیز کمک هایی به عنوان هدیه ازدواج پرداخت می کند.
وی ادامه داد: کمیته امداد برای هر نوعروس تحت حمایت خود 20 میلیون ریال کمک هزینه تامین جهیزیه و 10 میلیون ریال به فرزندان ذکور به عنوان هدیه ازدواج به صورت کمک بلاعوض پرداخت می کند.
وی گفت: تامین جهیزیه برای دختران دم بخت و نوعروسان زیر پوشش کمیته امداد به کمک خیران انجام می شود و هم اکنون 20 نوعروس این شهرستان در انتظار مساعدت خیران نیکوکار برای تهیه جهیزیه هستند.
مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) عجب شیر اعلام کرد: این نهاد آماده دریافت هرگونه کمک نقدی و غیرنقدی برای تامین جهیزیه این تعداد نوعروس است.

***
10 خانه ویژه محرومان در عجب شیر ساخته می ‌شود
فرمانده سپاه ناحیه عجب شیر گفت: با هماهنگی مجمع خیران محرومیت ‌زدایی و نهاد کمیته امداد، 10 خانه ویژه محرومان در این شهرستان تا پایان سالجاری ساخته می ‌شود.
محمدرضا هنرور در جلسه کمیته خدمات رسانی، محرومیت زدایی و اردوهای جهادی اقتصاد مقاومتی با بیان اینکه در سال گذشته 9 خانه محروم احداث شده گفت: محرومیت زدایی از اصلی ترین محورهای فعالیت مشترک بین کمیته امداد و بسیج سازندگی است.
وی با بیان اینکه در سال 95 بالغ بر 24 میلیارد ریال تسهیلات در بخش ایجاد اشتغال به طرح‌ های اقتصاد مقاومتی پرداخت شد، افزود: با تخصیص این تسهیلات برای 148 اشتغال ایجاد شد.
هنرور همچنین از پرداخت 13میلیارد و 500 میلیون ریال تسهیلات برای اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی در سال 96 در این شهرستان خبر داد و گفت: 18 طرح با اشتغال زایی 70 نفر از محل پرداخت این تسهیلات اجرا شده است.
وی به احیا برخی از واحد های تولیدی غیر فعال در شهرستان اشاره و بیان کرد: کمک به راه اندازی کارگاه های تولید مرغ بومی و تخم مرغ، تولید قارچ خوراکی در فضاهای خانگی، راه اندازی صنایع تبدیلی کوچک(بسته بندی و فرآوری)، ایجاد گلخانه های تولیدی، راه اندازی واحدهای کوچک زنبورداری، واحدهای تولید زعفران، واحدهای پرورش دام های سبک و سنگین، ترویج مشاغل خانگی و نظارت بر اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی از جمله فعالیت های بسیج سازندگی در قالب اقتصاد مقاومتی است.
هنرور همچنین از برگزاری اردوهای جهادی در تابستان سال 96 در روستاهای محروم عجب شیر با هدف محرومیت‌ زدایی خبرداد و گفت: اردوهای جهاد سازندگی با حضور 900 دانش آموز و معلم و کارکنان بسیجی و کادر سپاه در هفت روستای محروم و 12 مدرسه شهرستان اجرا شد.
وی گفت: طرح های محرومیت زدایی با همت بسیج سازندگی ناحیه و با 250 میلیون ریال اعتبار و خودیاری و همکاری اهالی روستا در سطح مناطق محروم شهرستان اجرا شده و این طرح ها با همت بسیجیان و گروه های جهادی شهرستان در قالب اردوهای یک تا 10روزه برگزار شد.
شهرستان هشترود با وسعت یک هزار و 990 کیلومتر مربع و حدود 57 هزار نفر جمعیت در 120 کیلومتری تبریز واقع شده و از شمال با بستان آباد، از شرق با میانه، از غرب با مراغه و از جنوب با چاراویماق همجوار است.
3077/7486
لینک منبع