9طرح عمرانی در روستاهای بخش مرکزی مراغه در حال اجراست

حکیمه انتظاری روز سه شنبه در حاشیه بازدید از روند اجرای طرح های عمرانی روستاهای بخش مرکزی به خبرنگار ایرنا گفت: عمران و آبادانی مناطق روستایی از اولویت های اصلی دولت تدبیر و امید است و بخشداری مرکزی مراغه برای رفاه حال اهالی روستاهای بخش مرکزی طرح های مختلفی را در دست اجرا دارد.
وی به طرح های عمرانی در دست اجرا در روستای ورجوی اشاره کرد و افزود: فاز سه اجرای کف پوش مسیر اصلی روستا و مسیر معبد مهر به متراژ یک هزار مترمربع و با اعتبار 500 میلیون ریال و تکمیل نمازخانه مزار شهدا با اعتبار اولیه 300 میلیون ریال به صورت سازه فلزی و با متراژ 400 مترمربع از مهمترین طرح های در حال اجرا در این روستا است.
وی ادامه داد: پروژه احداث نمازخانه مزار شهدای روستای ورجوی از سال 91 شروع شده است و برای اتمام آن 200 میلیون ریال دیگر اعتبار نیاز بوده و در هفته دولت آماده بهره برداری است.
وی به ظرفیت بالای گردشگری روستای ورجوی اشاره کرد و گفت: وجود معبد مهر ورجوی به عنوان سکونتگاه اولیه بشر اهمیت این روستای تاریخی را دوچندان کرده و توسعه فرهنگی و گردشگری با ایجاد زیرساخت های لازم به رونق این روستا و روستاهای اطراف کمک می کند.
انتظاری به طرح های بخشداری مرکزی در اطراف معبد مهر نیز اشاره کرد و افزود: احداث سرویس بهداشتی، اتاق نگهبانی و واحد عرضه محصولات کشاورزی و صنایع دستی روستائیان در زمینی به مساحت 70 مترمربع و با اعتبار 500 میلیون ریال از مهمترین برنامه ها برای ساماندهی این مکان تاریخی است.
وی افزود: عملیات اجرایی این پروژه ظرف 2 هفته آینده شروع و حداکثر تا دو ماه آینده به اتمام می رسد.
وی اضافه کرد: نرده کشی، گل کاری، روشنایی و فضای سبز میادین روستای ورجوی نیز با 130 میلیون ریال از دیگر طرح های اجرایی در این روستا است.
وی در بازدید از طرح های عمرانی روستای اکیس نیز گفت: مسیرگشایی به طول یک هزار متر با اعتبار 800 میلیون ریال و با پیشرفت فیزیکی 70 درصد و جدول گذاری به طول یک هزار متر و با اعتبار 500 میلیون ریال و با پیشرفت فیزیکی 30 درصد از جمله طرح های اجرایی در این روستا است.
وی به اتمام طرح های مسیرگشایی، شن ریزی و اجرای کانیو و آبرو در روستای قره ناز علیا نیز اشاره کرد و افزود: برای شن ریزی 50 میلیون ریال، اجرای کانیو به طول 160 متر و آبرو به طول 255 متر در مجموع 250 میلیون ریال و 54 متر مربع آزاد سازی و مسیر گشایی بیش از 50 میلیون ریال هزینه شده است.
بخش مرکزی مراغه با 74 روستا دارای 68 هزار نفر جمعیت بوده که تمامی روستاها دارای شورای اسلامی با 245 نفر عضو و 57 روستای این بخش نیز دارای دهیاری است.
شهرستان مراغه با حدود 263 هزار نفر جمعیت در 127 کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.
3077/9880
لینک منبع