جوان مراغه ای رتبه نخست مسابقه ملی فناوری نانو را کسب کرد

مراغه - ایرنا - محمود بیگلری دانش آموخته کارشناسی ارشد علوم فناوری نانو از مراغه توانست رتبه نخست هشتمین دوره‌ مسابقه ملی فناوری‌ نانو را کسب کند.
ادامه مطلب...

دانشکده علوم پزشکی مراغه همچنان مستقل است

مراغه - ایرنا - سرپرست دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مراغه گفت: این دانشکده طی نامه 28 اسفند 92 وزارت بهداشت استقلال مالی و اداری کسب کرده و با استقلال کامل از دانشگاه علوم پزشکی تبریز زیر نظر وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی فعالیت می کند.
ادامه مطلب...

اندیشه های امام راحل برای نسل جدید تبیین شود

مراغه - ایرنا - عضو خبرگان رهبری و امام جمعه مراغه با اشاره به آیین های بزرگداشت 14 و 15 خرداد گفت: مجاهدت ها و اندیشه های امام راحل در این آیین های گرامیداشت برای جوانان و نوجوانان تبیین شود.
ادامه مطلب...

خیران مراغه 610 میلیون ریال برای آزادی زندانیان کمک کردند

مراغه - ایرنا - خیران مراغه ای در جشن گلریزان آزادی زندانیان مالی این شهرستان 610 میلیون ریال کمک مالی کردند.
ادامه مطلب...

برگزاری دوره آموزشی کشت زعفران برای مددجویان زندان مراغه

در راستای ایجاد اشتغال پایدار برای مددجویان زندان دوره آموزشی- ترویجی کشت زعفران در زندان مراغه برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان به نقل از روابط عمومی زندان مراغه، صفیلوئی رئیس زندان مراغه با اعلام این خبرافزود : ۲۷  نفر از مددجویان در این دوره آموزشی ۵ روزه شرکت کردند که این دوره ها برپایه ی آموزش های شغلی و مهارتی توسط واحد اشتغال و حرفه آموزی زندان ودر راستای ایجاد شغل برای زندانیان پس از آزادی برگزار گردید.

ایشان از همکاری اداره جهاد کشاورزی شهرستان مراغه در برگزاری این دوره ها تقدیر کرد وافزود ، در جهت پشتیبانی و حمایت از اشتغال زندانیان  ، به مددجویانی که این دوره ها را سپری کردند ، آزمون پایان دوره از آنها اخذ شده و توسط اداره جهاد کشاورزی برای این دوره ها  مدرک آموزشی اعطا خواهد شد.

رئیس اداره زندان مراغه همچنین از برگزاری دوره های مشابه همچون پرورش زنبور عسل، پرورش قارچ و اصول بهداشت پرورش دام و… در طول سال ۱۳۹۷ برای مددجویان با همکاری ادارات جهاد کشاورزی و فنی و حرفه ای شهرستان مراغه و همچنین انعقاد تفاهم نامه های زندان های استان با برخی از بانک ها برای اعطای تسهیلات اشتغال برای مددجویان خبر داد .

ادامه مطلب...

طلاق، تیشه ای که به ریشه خانواده ها زده می شود

مراغه - ایرنا - طلاق به عنوان یکی از مهم ترین معضلات فرهنگی و اجتماعی جامعه امروز، مانند تیشه ای که به ریشه خانواده ها زده می شود، بنیان جامعه را سست می کند.
ادامه مطلب...

فرماندار: وضعیت بد جاده هشترود - مراغه قابل قبول نیست

مراغه - ایرنا - فرماندار هشترود از وضعیت بد و نامناسب جاده این شهرستان به مراغه انتقاد کرد و گفت: امسال در حوزه استحفاظی این شهرستان 14 نفر بر اثر تصادف رانندگی جان باخته اند که بیشتر آنها از قربانیان این جاده هستند.
ادامه مطلب...

فراخوان مسابقه کتابخوانی خورشید جماران در عجب شیر منتشر شد

مراغه - ایرنا - رئیس اداره فرهنگ و ارشاد عجب شیر از انتشار فراخوان دومین مسابقه کتابخوانی خورشید جماران در این شهرستان خبرداد.
ادامه مطلب...

عجب شیر با کمبود پزشک متخصص مواجه است

مراغه - ایرنا - سرپرست فرمانداری عجب شیر کمبود پزشک متخصص را از مشکلات شبکه بهداشت و درمان این شهرستان برشمرد و گفت: باید با فراهم کردم امکانات رفاهی، شرایط را برای حضور آنها در بیمارستان های شهرستان فراهم کنیم.
ادامه مطلب...

محموله سیگار خارجی قاچاق در مراغه توقیف شد

مراغه - ایرنا - فرمانده انتظامی مراغه از کشف و توقیف محموله 139 هزار و 600 نخی سیگار قاچاق خارجی در این شهرستان خبرداد.
ادامه مطلب...