برگزاری آزمون خوشنویسی در مراغه

همزمان با برگزاری آزمون‌ سراسری خوشنویسی ترم زمستان در کشور ، انجمن خوشنویسان شعبه‌ی مراغه نیز آزمون دوره‌های خوش ، ممتاز و عالی را در مراغه برگزار نمود. این آزمون به مدت دو روز در تاریخ‌های 23و24 دیماه با حضور هنرجویانی که موفق به گذراندن دوره‌های آموزشی زیرنظر استادان خوشنویس مراغه‌ای شده بودند، در مجتمع فرهنگی هنری مراغه برگزار گردید.
ادامه مطلب...

آغاز به كار ستاد نكوداشت استاد حيدر عباسي (باريشماز)

محمدحسن چمیده‌ ‎ فر، در نشست هماهنگی برگزاری کنگرۀ اندیشه و آرای استاد حیدر عبّاسی در مراغه افزود: وجود این استاد ادب و هنر که آثار فاخری در عرصۀ عرفان، دین و هنر داشته و از توانایی تکلّم به چندین زبان زندۀ دنیا نیز برخوردار است، مایه مباهات بوده که باید ارج نهاده شود .
ادامه مطلب...

بازدید معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان از واحدهای...

چمیده فر معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی با حضور در شهرستان مراغه از واحدهای مختلف چاپ، نشر و نشریات محلی این شهرستان بازدید و ضمن گفتگو با مدیران این واحدها در جریان مشکلات و مسایل واحدهای مختلف فرهنگی شهرستان قرار گرفت .
ادامه مطلب...

دیدار امام جمعه مراغه با استاد حیدرعباسی .

در این دیدار آیه الله پورمحمدی ضمن ابراز تاسف از درگذشت مرحوم آرش عباسی فرزند استاد حیدر عباسی ، علو درجات را برای آن مرحوم از درگاه باریتعالی مسئلت نمود . وی همچنین با اشاره به جایگاه شایسته استاد حیدر عباسی در توسعه و تعمیق فرهنگ و ادبیات کشور گفت: استاد حیدر عباسی یکی از شاخص ترین نویسندگان حوزه ادبیات عرفانی و دینی است .
ادامه مطلب...

مدیرکل: هفت مجموعه رفاهی ویژه فرهنگیان در آذربایجان شرقی در دست ساخت است

مراغه - ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی با تاکید بر لزوم ایجاد تسهیلات رفاهی لازم برای فرهنگیان گفت: در این راستا، هفت مجموعه رفاهی ویژه این قشر فرهیخته در استان در دست ساخت است.
ادامه مطلب...

توسعه گردشگری با ایجاد تسهیلات لازم برای مسافران نوروزی

مراغه - ایرنا - معاون سیاسی اجتماعی فرماندار مراغه با اشاره به لزوم توجه به توسعه امکانات و زیربناهای لازم برای توسعه گردشگری گفت: ایجاد تسهیلات برای سفرهای نوروزی، زمینه ساز توسعه صنعت گردشگری در این شهرستان می شود.
ادامه مطلب...

امام جمعه مراغه: اسلام، انقلاب و وحدت آحاد ملت دغدغه آیت الله هاشمی بود

مراغه - ایرنا - عضو مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه مراغه با اشاره به اینکه اسلام، انقلاب و وحدت آحاد ملت دغدغه آیت الله هاشمی بود، گفت: این شخصیت بزرگ انقلاب اسلامی همواره در کنار رهبری و برای صیانت از آرمان های امام راحل و ولایت فقیه تلاش کرد.
ادامه مطلب...

مسئول دفتر آیت الله مکارم شیرازی: عزت آیت الله هاشمی در ایمان و تعهد به ولایت و اهل بیت بود

مراغه - ایرنا - مسئول دفتر مرجع عالیقدر آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به ایمان، تعهد به ولایت و اهل بیت (ع) آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت: این شخصیت بزرگ انقلاب همواره در راه اعتلای اسلام و انقلاب مجاهدت ها کرد.
ادامه مطلب...

پرداخت پنج میلیارد و 640 میلیون ریال تسهیلات به مددجویان بهزیستی مراغه

مراغه- ایرنا- رئیس اداره بهزیستی شهرستان مراغه از پرداخت پنج میلیارد و 640 میلیون ریال تسهیلات اشتغال به مددجویان تحت پوشش این شهرستان از ابتدای سالجاری خبرداد.
ادامه مطلب...

عضو مجلس خبرگان:آیت الله هاشمی، شخصیتی انقلابی و صاحب نظر در مسائل بین المللی بود

مراغه - ایرنا - عضو مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه مراغه با اشاره به ویژگی های بارز مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی یار دیرین امام و رهبری گفت: وی شخصیتی انقلابی، مدیر، مدبر و صاحب نظر در مسائل کلان ملی و بین المللی بود.
ادامه مطلب...