پدر شهیدان حسین نژاد در مراغه درگذشت

پدر شهیدان سهراب و مقصود حسین‌نژاد در مراغه به فرزندان شهیدش پیوست.
ادامه مطلب...

گلایه فرماندار از مشارکت پایین نهادهای دولتی مراغه در سرشماری اینترنتی

مراغه - ایرنا - سرشماری اینترنتی نفوس و مسکن در حالی تا 27 مهر سال جاری در سراسر کشور تمدید شد که گله مندی فرماندار مراغه از مشارکت پایین برخی از نهادهای دولتی این شهرستان را می توان تلاش مضاعف در وقت های اضافی برای کاهش هزینه های سرشماری حضوری به شمار آورد.
ادامه مطلب...

تعهد 5 میلیارد ریالی خیران برای توسعه زیرساخت های دانشگاه مراغه

رئیس دانشگاه مراغه گفت: خیران مراغه‌ای در سومین همایش خیران حامی دانشگاه 5 میلیارد ریال کمک مالی را برای توسعه این دانشگاه متعهد شدند.
ادامه مطلب...

غذای گرم دولتی زینت سفره های کودکان در روستامهدهای مراغه

مراغه - ایرنا - رئیس اداره بهزیستی مراغه با اشاره به آغاز طرح توزیع غذای گرم در روستامهدهای این شهرستان گفت: این طرح از 17 مهر سال جاری آغاز و تا پایان سال تحصیلی جاری /اول خرداد سال 96/ ادامه می یابد.
ادامه مطلب...

هدف دشمن از قرائت ناصحیح اسلام، انحراف افکار عمومی است

مراغه - ایرنا - عضو مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه مراغه گفت: هدف دشمنان از قرائت های ناصحیح از اسلام و ترویج خشونت و افراطی گری از سوی گروه هایی نظیر داعش، انحراف افکار عمومی از آموزه های حقیقی و نجات بخش این دین آسمانی است.
ادامه مطلب...

احداث شبستان حضرت زهرا (س) در حرم علوی هدیه رهبری به شیعیان جهان است

مراغه – ایرنا – معاون برنامه ریزی ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) گفت: احداث شبستان بزرگ حضرت زهرا (س) در جوار حرم حضرت علی (ع) با مشارکت این ستاد، هدیه رهبری به شیعیان جهان است.
ادامه مطلب...

گذری بر مراسم عزاداری مشعل گردانی در عجبشیر

مراغه - ایرنا - آئین مشعل گردانی روستای شیشوان عجبشیر یا پولکه تولاماخ / زبان محلی/ که به عنوان یکی از 9 آئین عاشورایی آذربایجان شرقی ثبت ملی شده است، عزاداری مردم این روستا به یاد 72 یار وفادار امام حسین (ع) و خورشید فروزان دشت کربلاست.
ادامه مطلب...

' الله الله، حسین وینه' عزاداری ویژه مراغه به سبک کربلا

مراغه - ایرنا - نوای جانسوز خدا خدا، حسین کجاست عزاداران مراغه که همچون یک قرن گذشته با ذکر عربی ' الله الله حسین وینه' در صبح عاشورای این شهر طنین انداز شد، لبیک عزاداران مراغه به سبک کربلا به احرام حضرت زینب (س) است.
ادامه مطلب...

سوگواره بصیرت عاشورایی در امامزادگان مراغه پذیرای عزاداران حسینی

مراغه - ایرنا - رئیس اداره اوقاف و امور خیریه مراغه گفت: سوگواره بصیرت عاشورایی در جوار امامزادگان سید محمد (ع) و سید ابراهیم (ع) این شهرستان از اول محرم آغاز شده و با برنامه های متنوع فرهنگی پذیرای عزاداران حسینی است.
ادامه مطلب...

خط مشی امام حسین (ع) مسیر عزت ابدی است

مراغه - ایرنا - فرمانده سابق سپاه شهدا آذربایجان غربی با اشاره به اینکه خط مشی امام حسین (ع) مسیر عزت ابدی است، گفت: ملت ایران این مسیر را به درستی یافته اند و با افتخار ادامه می دهند.
ادامه مطلب...