مشکل نردبان آتش نشانی در مراغه

مراغه - ایرنا - به عنوان دومین شهر بزرگ آذربایجان شرقی با بیش از 300ساختمان بالای پنج طبقه، امکانات اطفاء حریق مناسبی ندارد و وقوع هر گونه آتش سوزی احتمالی در این ساختمان ها، شهر را با بحران ربرو می کند.
ادامه مطلب...

فرمانده انتظامی: 40 هزار نخ سیگار قاچاق در مراغه کشف شد

مراغه - ایرنا - فرمانده انتظامی مراغه از کشف 40 هزار نخ سیگار قاچاق در این شهرستان خبر داد و گفت: این محموله سیگار خارجی قاچاق توسط ماموران یگان امداد و پاسگاه خداجو کشف و ضبط شد.
ادامه مطلب...

کاهش و دستیابی به تلفات 9.5 درصدی هدف اصلی توزیع برق آذربایجان شرقی

مراغه - ایرنا - مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان شرقی از هدف این شرکت برای کاهش و رسیدن به تلفات 9.5 درصدی برق در استان خبر داد.
ادامه مطلب...

ساخت 102کیلومتر شبکه انتقال آب کشاورزی در دولت تدبیر و امید در مراغه

مراغه - ایرنا - معاون استاندار آذربایجان شرقی و فرماندار شهرستان ویژه مراغه با اشاره به ساخت 102 کیلومتر شبکه انتقال آب در این شهرستان گفت: ایجاد این شبکه ها در اراضی پایین دست سد علویان از ابتدای دولت دبیر و امید تاکنون انجام شده است.
ادامه مطلب...

فرماندار هشترود خواستار ایجاد کتابخانه دیجیتالی در این شهرستان شد

مراغه - ایرنا - فرماندارهشترود با تاکید بر ترویج فرهنگ کتابخوانی در جامعه گفت: استفاده از ابزارها و راهکارهای جدید از جمله راه اندازی کتابخانه های دیجیتالی می تواند به رشد کتابخوانی در جامعه کمک کند.
ادامه مطلب...

فرمانده سپاه مراغه: تبیین گفتمان انقلاب در بین جوانان موجب اعتلا فرهنگ اسلامی است

مراغه - ایرنا - فرمانده سپاه ناحیه مراغه با اشاره به لزوم فرهنگ سازی در بین نسل جوان جامعه گفت: تبیین و ترویج گفتمان انقلاب اسلامی موجب اعتلا فرهنگ اسلامی و دینی در جامعه می شود.
ادامه مطلب...

...

چهارمین جشنواره استانی خوشنویسی «مشق مهر» در اردیبهشت ماه سال96 در شهرستان مراغه برگزار می‌گردد. این جشنواره  از سری برنامه‌های پیشنهادی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مراغه در سالجاری بود که جهت اجرا به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان پیشنهاد و مورد تصویب قرار گرفته بود.
ادامه مطلب...

مهلت ارسال آثار به دبیرخانۀ چهارمین جشنوارۀ سراسری نثر معاصر...

احمد فیّاضی، دبیر چهارمین جشنواره سراسری نثر معاصر مراغه ، ضمن بیان این مطلب، ابراز داشت: به دلیل درخواست جمع کثیری از علاقمندان واصحاب قلم مبنی بر تمدید مهلت ارسال آثار، شورای برگزاری جشنواره بر آن شد تا ضمن تمدید مهلت ارسال آثار، زمان برگزاری جشنواره را نیز تغییر دهد  .
ادامه مطلب...

برگزاری آزمون خوشنویسی در مراغه

همزمان با برگزاری آزمون‌ سراسری خوشنویسی ترم زمستان در کشور ، انجمن خوشنویسان شعبه‌ی مراغه نیز آزمون دوره‌های خوش ، ممتاز و عالی را در مراغه برگزار نمود. این آزمون به مدت دو روز در تاریخ‌های 23و24 دیماه با حضور هنرجویانی که موفق به گذراندن دوره‌های آموزشی زیرنظر استادان خوشنویس مراغه‌ای شده بودند، در مجتمع فرهنگی هنری مراغه برگزار گردید.
ادامه مطلب...

آغاز به كار ستاد نكوداشت استاد حيدر عباسي (باريشماز)

محمدحسن چمیده‌ ‎ فر، در نشست هماهنگی برگزاری کنگرۀ اندیشه و آرای استاد حیدر عبّاسی در مراغه افزود: وجود این استاد ادب و هنر که آثار فاخری در عرصۀ عرفان، دین و هنر داشته و از توانایی تکلّم به چندین زبان زندۀ دنیا نیز برخوردار است، مایه مباهات بوده که باید ارج نهاده شود .
ادامه مطلب...