تدریس زبان و ادبیات ترکی در دانشگاه مراغه

مراغه - ایرنا - رئیس دانشگاه مراغه از تدریس زبان و ادبیات ترکی در این دانشگاه خبر داد و گفت: این واحد درسی از ترم دوم سال تحصیلی جاری در این واحد دانشگاه تدریس می شود.
ادامه مطلب...

تمامی مسئولان در برابر ایمنی ساختمان ها و تامین جانی مردم مسئولند

مراغه- ایرنا- عضو مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه مراغه با تاکید بر لزوم توجه مسئولان کشوری و شهری برای نظارت بر ایمنی ساخت و سازها به ویژه در شهرها گفت: تمامی مسئولان در زمینه نظارت بر ایمنی ساختمان ها و مجتمع ها برای تامین جانی مردم و پیشگیری از حوادث تلخی چون حادثه ساختمان پلاسکو مسئول هستند.
ادامه مطلب...

پرداخت بیش از 27 میلیارد ریال مستمری به مددجویان کمیته امداد مراغه

مراغه - ایرنا - مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) مراغه گفت: از ابتدای سال تاکنون حدود 27 میلیارد و 869 میلیون ریال مستمری به خانواده های مددجویان زیرپوشش این کمیته پرداخت شده است.
ادامه مطلب...

33 طرح بهداشتی و درمانی در قالب طرح تحول نظام سلامت در مراغه در دست اجراست

مراغه - ایرنا - رئیس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مراغه با اشاره به اجرای طرح های بهداشتی در قالب طرح تحول نظام سلامت گفت: 33 طرح بهداشتی و درمانی در نقاط مختلف این شهرستان در دست اجراست که سال آینده به بهره برداری می رسد.
ادامه مطلب...

لزوم کاهش مصرف آب دربخش کشاورزی برای احیا دریاچه ارومیه

مراغه - ایرنا -قائم مقام سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی کاهش مصرف آب ر بخش کشاورزی را برای احیا دریاچه ارومیه ضروری دانست و گفت: توسعه آبیاری نوین و تغییر الگوی کشت محصولات کشاورزی از راهکارهای جبران کم آبی در کشور است.
ادامه مطلب...

پیشرفت فیزیکی 90 درصدی ورزشگاه مراغه در دولت تدبیر

مراغه - ایرنا - پیمانکار ورزشگاه پنج هزار نفری مراغه گفت: در پایان دولت قبلی زمانی که این استادیوم را تحویل گرفتیم پیشرفت آن با گذشت 16سال از آغاز ساخت، تنها 20 درصد بود، ولی در سه سال اخیر این رقم به بالای 90 درصد افزایش یافت.
ادامه مطلب...

ساخت 100 کلاس درس در مراغه در دولت تدبیر و امید

مراغه - ایرنا - معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مراغه با اشاره به افزایش فضاهای آموزشی در دولت تدبیر و امید گفت: 100 کلاس درس به همت خیران و با حمایت های دولت در سه سال اخیر در این شهرستان ساخته شده و به بهره برداری رسیده است.
ادامه مطلب...

2 وقف جدید در مراغه به ثبت رسید

مراغه - ایرنا - رئیس اداره اوقاف و امور خیریه مراغه از وقف 2 قطعه زمین مسکونی توسط خیران این شهرستان خبرداد.
ادامه مطلب...

سمفونی امید برجام بر تار و پود فرش مراغه

مراغه - ایرنا - فرش دستباف مراغه به عنوان هنر صنعت رایج در منطقه با توجه به رکود فعلی بازار آن نیازمند توجه و حمایت بیشتر مسئولان برای رونق دوباره بوده و استفاده از گشایش های برجام نیز علاوه بر اشتغال زایی، زمینه را برای تحقق اقتصاد مقاومتی فراهم می کند.
ادامه مطلب...

بهره برداری از سه طرح آب و فاضلاب شهری مراغه در دهه فجر

مراغه- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مراغه با اشاره به بهره برداری از سه طرح آب و فاضلاب شهری آماده افتتاح این شهرستان در دهه فجر گفت: برای افتتاح این طرح ها 11 میلیارد و 800 میلیون ریال هزینه شده است.
ادامه مطلب...