احداث شبستان حضرت زهرا (س) در حرم علوی هدیه رهبری به شیعیان جهان است

مراغه – ایرنا – معاون برنامه ریزی ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) گفت: احداث شبستان بزرگ حضرت زهرا (س) در جوار حرم حضرت علی (ع) با مشارکت این ستاد، هدیه رهبری به شیعیان جهان است.
ادامه مطلب...

گذری بر مراسم عزاداری مشعل گردانی در عجبشیر

مراغه - ایرنا - آئین مشعل گردانی روستای شیشوان عجبشیر یا پولکه تولاماخ / زبان محلی/ که به عنوان یکی از 9 آئین عاشورایی آذربایجان شرقی ثبت ملی شده است، عزاداری مردم این روستا به یاد 72 یار وفادار امام حسین (ع) و خورشید فروزان دشت کربلاست.
ادامه مطلب...

' الله الله، حسین وینه' عزاداری ویژه مراغه به سبک کربلا

مراغه - ایرنا - نوای جانسوز خدا خدا، حسین کجاست عزاداران مراغه که همچون یک قرن گذشته با ذکر عربی ' الله الله حسین وینه' در صبح عاشورای این شهر طنین انداز شد، لبیک عزاداران مراغه به سبک کربلا به احرام حضرت زینب (س) است.
ادامه مطلب...

سوگواره بصیرت عاشورایی در امامزادگان مراغه پذیرای عزاداران حسینی

مراغه - ایرنا - رئیس اداره اوقاف و امور خیریه مراغه گفت: سوگواره بصیرت عاشورایی در جوار امامزادگان سید محمد (ع) و سید ابراهیم (ع) این شهرستان از اول محرم آغاز شده و با برنامه های متنوع فرهنگی پذیرای عزاداران حسینی است.
ادامه مطلب...

خط مشی امام حسین (ع) مسیر عزت ابدی است

مراغه - ایرنا - فرمانده سابق سپاه شهدا آذربایجان غربی با اشاره به اینکه خط مشی امام حسین (ع) مسیر عزت ابدی است، گفت: ملت ایران این مسیر را به درستی یافته اند و با افتخار ادامه می دهند.
ادامه مطلب...

ورزقان بیشترین مشارکت در سرشماری اینترنتی آذربایجان شرقی را داراست

مراغه – ایرنا – مدیرکل آمار و اطلاعات استانداری آذربایجان شرقی گفت: ورزقان با 24 درصد ثبت نام بیشترین میزان مشارکت در سرشماری اینترنتی را تا زمان حاضر در سطح شهرستان های آذربایجان شرقی داراست.
ادامه مطلب...

فرماندار:دهیاران مراغه در ثبت نام اینترنتی سرشماری روستاییان را یاری کنند

مراغه - ایرنا - معاون استاندار آذربایجان شرقی و فرماندار شهرستان ویژه مراغه گفت: دهیاران این شهرستان در روند ثبت نام اینترنتی سرشماری، روستاییان را یاری کنند.
ادامه مطلب...

محرم فرصتی برای عزاداری 400 دانش آموز مراغه در مناطق عملیاتی

مراغه - ایرنا - کاروان 400 نفری دانش آموزان بسیجی مراغه به مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس در شمالغرب کشور عازم شد تا عزاداری های ماه محرم را به یاد سالار شهیدان در جبهه های حق علیه باطل به نمایش بگذارند.
ادامه مطلب...

اجرتی که در محرم به مدافعان حرم حضرت زینب تقدیم می شود

مراغه - ایرنا - همزمان با ماه محرم باغ های سیب در دامنه های جنوبی سهند با درختانی مزین به گوشواره های سفید و قرمز، عرصه تلاش های جهادی بسیجیان مراغه است؛ بسیجیانی که در دسته های 10 نفری به چیدن این نعمت الهی مشغول هستند تا اجرت کار و تلاش خود را به مدافعان حرم تقدیم کنند.
ادامه مطلب...

ابراز رضایت فرماندار از عملکرد اداره پست مراغه

مراغه - ایرنا - معاون استاندار آذربایجان شرقی و فرماندار شهرستان ویژه مراغه با ابراز رضایت از عملکرد اداره پست این شهرستان گفت: در سه سال اخیر هیچ گونه نارضایتی در مورد عملکرد و خدمات این اداره به فرمانداری منعکس نشده و این نشان دهنده تعهد کارکنان این اداره در خدمات رسانی به مردم است.
ادامه مطلب...