آذربایجان شرقی طلایه دار احساس امنیت در کشور

مراغه - ایرنا - معاون هماهنگ کننده فرماندهی انتظامی آذربایجان شرقی گفت: آذربایجان شرقی بر اساس نظرسنجی های معاونت اجتماعی ناجا، رتبه نخست کشور در شاخص احساس امنیت را داراست.
ادامه مطلب...

استخراج سالانه 40 میلیون مترمکعب آب از چهارهزار چاه غیرمجاز مراغه

مراغه – ایرنا – رئیس اداره امور آب مراغه با اشاره به وجود چهار هزار حلقه چاه غیر مجاز در این شهرستان گفت: سالانه 40 میلیون مترمکعب آب از سفره های زیر زمینی این شهرستان از طریق این چاه های غیرمجاز برداشت می شود.
ادامه مطلب...

اخترشناس ایتالیائی: رصدخانه مراغه منبعی برای دانش نجوم جهان است

مراغه – ایرنا – اختر شناس و استاد دانشگاه سانتا ریتای / Santa rita univercity / ایتالیا با بیان اینکه در غرب خواجه نصیر طوسی از اهمیتی برابر با گالیله برخوردار است، گفت: یافته های علمی رصدخانه تاریخی مراغه همچنان منبعی برای دانش نجوم و پژوهشگران این رشته در جهان است.
ادامه مطلب...

فضای مجازی شکاف بین خانواده ها را بیشتر می کند

مراغه – ایرنا – جانشین نمایندگی ولی فقیه در سپاه عاشورا گفت: فضای مجازی با امکانات امروزی که متاسفانه در برخی خانواده ها بیشتر از فصای حقیقی وقت مردم را به خود اختصاص داده است، شکاف میان نسل ها و حتی خانواده را بیشتر می کند.
ادامه مطلب...

وجود 4 هزار غیرمجاز در مراغه /انسداد 106 حلقه چاه غیرمجاز کشاورزی در مراغه

مدیر امور آب مراغه تعداد چاه‌های غیرمجاز در این شهرستان را حدود 4 هزار حلقه اعلام کرد.
ادامه مطلب...

رصد عمومی ستارگان در پایتخت نجوم ایران با حضور اخترشناسان خارجی

مراغه – ایرنا – رئیس مرکز نجوم و اختر فیزیک مراغه با اشاره به شروع به کار هشتمین کارگاه پیشرفته اختر فیزیک و سیارات خورشیدی کشوراز 24 مرداد در این شهر، گفت: دهکده توریستی سد علویان مراغه امشب / 25 مرداد / میزبان علاقه مندان به رصد ستارگان با حضور اخترشناسان خارجی است.
ادامه مطلب...

80 خانواده محروم آذربایجان شرقی صاحب خانه می شوند

مراغه - ایرنا - مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان شرقی از احداث 80 واحد مسکونی برای مددجویان تحت حمایت این نهاد توسط بسیج سازندگی سپاه عاشورا خبر داد و گفت: این واحدهای مسکونی تا پایان سال جاری در اختیار مددجویان قرار می گیرند.
ادامه مطلب...

معاون فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی: نبض تئاتر در شهرستان ها می زند

مراغه – ایرنا - معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه هنرمندان شهرستانی آغازگر موفقیت های هنری در عرصه های مختلف هستند، گفت: نبض تئاتر در شهرستان ها می زند و هنرمندان شهرستانی با وجود همه مشکلات این هنر را پویا و زنده نگاه می دارند.
ادامه مطلب...

مراغه پایتخت نجوم کشور میزبان اخترشناسان برجسته جهان

مراغه – ایرنا – هشتمین کارگاه پیشرفته اختر فیزیک و سیارات فراخورشیدی کشور در مرکز نجوم و اختر فیزیک مراغه شروع به کارکرد تا پایتخت نجوم کشور به عنوان یکی از یادگارهای خواجه نصیر طوسی بار دیگر میزبان اخترشناسان برجسته ای از کشورهای مختلف جهان باشد.
ادامه مطلب...

هشتمین کارگاه پیشرفته نجوم و اختر فیزیک در مراغه

هشتمین کارگاه ملی نجوم و اختر فیزیک کشور با حضور اساتید دانشگاه از کشورهای ایتالیا‌، هند‌، ارمنستان و ایران از امروز در مراغه آغاز شد.
ادامه مطلب...