ضرورت احداث جایگاه سوخت در فرودگاه سهند برای برقراری پروازها به مشهد

مراغه - ایرنا - معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی گفت: جایگاه سوخت گیری از زیرساخت های مهم فرودگاه سهند بوده و احداث آن برای برقراری پروازهای زیارتی از مراغه به مشهد مقدس ضروری است.
ادامه مطلب...

نمایش «سایه‌ها و باد» به نویسندگی و کارگردانی فریدون ولایی در...

نمایش «سایه‌ها و باد» به نویسندگی و کارگردانی فریدون ولایی در دومین حضور خود در خارج از مرزهای کشورمان به ترکیه سفر می‌کند. این نمایش که کاری از گروه تئاتر «باریش» مراغه می‌باشد، در هفدهمین جشنواره‌ی بین‌المللی تئاتر کارادنیز کشور ترکیه شرکت می‌کند.
ادامه مطلب...

یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی مراغه با برگزار کارگاههای جشنواره...

احمد فیاضی رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مراغه ضمن اعلام این مطلب گفت: کارگاههای سه روزه آموزشی یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی مراغه روز چهارشنبه اول اردیبهشت ماه کار خود را آغاز و تا روز جمعه سوم اردیبهشت ماه ادامه یافت .
ادامه مطلب...

سالرو تولد استاد «باریشماز» در منزل ایشان گرامی داشته شد .

هم‌هنگام با روز بزرگداشت سعدی، و میلاد امام اوّل شیعیان ـ حضرت علی (ع) ـ مصادف با سالروز تولّد استاد حیدر عبّاسی (باریشماز)، به همّت اداره‌ی فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مراغه و با همراهی جمعی از اساتید و شاعران فرهنگی و هنری شهرستان، 73 سالگی این استاد، در دولت منزل ایشان پاس داشته شد .
ادامه مطلب...

برنامه طنز« دکتر بیپ و عروسکهای نی نی بان» برای کودکان بستری مراغه...

برنامه طنز« دکتر بیپ و عروسکهای نی نی بان» برای کودکان بستری مراغه اجرا شد . روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مراغه اعلام کرد: به همت هنرمندان انجمن هنرهای نمایشی مراغه؛ «نمایش دکتر بیپ و عروسکهای نی نی بان» که نقل آمدن عید و بهار توسط عروسکهای عمو نوروز، دلغک و کلاغ ناقلا است ، به عنوان نوعی از نمایش محیطی و با هدف ارائه پیامهای اجتماعی با استفاده از زبان هنر برای کودکان بستری در بیمارستان شهید بهشتی مراغه و نیز در راستای ایجاد فضای شاد برای این کودکان است که در ایام عید در بیمارستان بستری هستند .
ادامه مطلب...

با انتخاب «کتاب» بعنوان عیدانه؛ «آگاهی» را به یکدگیر هدیه دهیم...

هم‌‎زمان با آغاز طرح «عیدانه کتاب» و پیوستن اصحاب فرهنگ و هنر به کمپین «امسال کتاب عیدی دهیم»، اداره‌‎ی فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مراغه نیز حمایت خود را از این طرح اعلام نمود.
ادامه مطلب...

توجه جدی به حوزه سلامت از افتخارهای نظام جمهوری اسلامی است

مراغه - ایرنا - معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی گفت: از افتخارات مهم نظام جمهوری اسلامی توجه جدی به حوزه سلامت و بهداشت است.
ادامه مطلب...

آغاز به کار یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی مراغه

مراغه - ایرنا - رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مراغه گفت: یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی این شهرستان با برگزاری دوره های آموزشی کار خود را آغاز کرد.
ادامه مطلب...

کشف انبار عرضه دارو و پودرهای تقلبی غیرمجاز در مراغه

فرمانده انتظامی مراغه از انهدام انبار عرضه دارو و پودرهای تقلبی غیر مجاز در این شهرستان خبر داد.
ادامه مطلب...

واگذاری اراضی پنج روستای مراغه به راه و شهرسازی

مراغه – ایرنا – رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مراغه گفت: طی 10 سال گذشته اراضی پنج روستای این شهرستان به علت توسعه شهر به راه و شهرسازی واگذار شده است.
ادامه مطلب...