امضای تفاهم نامه همکاری با اداره صنعت، معدن و تجارت مراغه

امضای تفاهم نامه همکاری با اداره صنعت، معدن و تجارت مراغه

تبریز- همزمان با نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی RINOTEX۲۰۱۸ تفاهم نامه همکاری فی مابین منطقه ویژه علم و فناوری ربع رشیدی و اداره صنعت، معدن و تجارت و خانه صنعت و معدن مراغه به امضا رسید.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از واحد خبر ششمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی، اکبر فرزین مقدم- جانشین مدیر منطقه ویژه علم وفناوری ربع رشیدی با اشاره به اهداف انعقاد این تفاهم نامه گفت: هدف از این تفاهم‌نامه توسعه پایدار صنعت و جایگاه آن در شهرستان ویژه مراغه، ایجاد همکاری متقابل درزمینه‌های علمی- پژوهشی  و همکاری در رشد و توسعه صنایع و بهبود فضای کسب و کار، حمایت از کسب و کارهای نوپا  و تلاش در جهت ایجاد بستر اشتغال پایدار جوانان و نیز استفاده از پتانسیل شرکت های دانش بنیان در صنایع و تشویق صنایع به ورود و حمایت از اقتصاد دانش بنیان،   با درنظرگرفتن کلیه منابع و امکانات طرفین اعم از فنی، تولیدی، نیروی انسانی و اطلاعات، ‌تجربه و تخصص آنان خواهد بود.

وی ادامه داد: این تفاهم نامه در موضوعات مشاوره فکری و تخصصی به صنایع شهرستان و منطقه و کمک به استقرار صنایع جدید و هایتک، راه اندازی خانه استارت آپ و مرکز نخبگان مراغه، بهره‌مند شدن طرفین از امکانات یکدیگر از قبیل توان فکری، تجربی، پژوهشی، آزمایشگاهی، کارگاهی، کتابخانه‌ای، ارتباطات بین‌المللی و داده های قابل استفاده در پژوهش و تحقیق، انتقال تکنولوژی و بومی سازی نیازهای طرفین، حمایت از ایده های نو  و تاسیس شرکت های دانش بنیان در حوزه های مرتبط، بکارگیری توان مجموعه های فناور مرکز رشد و یا معرفی شدگان جهت رفع نیازهای طرفین و... منعقد شده است.

ششمین نمایشگاه نوآوری  و فناوری ربع رشیدی RINOTEX۲۰۱۸ از ۱۰ تا ۱۴ آبان ماه از ساعت ۱۵ تا ۲۱  در محل نمایشگاه بین المللی تبریز برای بازدید علاقمندان دایر است.

لینک منبع