۶ طرح درمانی در سفر وزیر بهداشت به مراغه افتتاح می شود

۶ طرح درمانی در سفر وزیر بهداشت به مراغه افتتاح می شود

مراغه - رئیس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مراغه با اشاره به سفر روز دوشنبه وزیر بهداشت به این شهرستان گفت: در این سفر، ۶ طرح به بهره برداری می رسد.

به گزارش خبرگزاری مهر، اصغر تنومند روز یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود: این طرح ها شامل افتتاح بخش اورژانس بیمارستان امیرالمونین (ع)، توسعه بلوک های زایمانی، بخش آنژیوگرافی و اتاق های عمل قلب، مراقبت های ویژه نوزادان و اطفال، مرکز جامع سلامت خداجو و نیز فاز اول مرکز آموزشی درمانی سیناست.

وی ادامه داد: برای اجرای این طرح ها در مجموع ۹۴۵ میلیارد ریال هزینه شده و با بهره برداری از آن بیش از ۱۵۳ تخت بیمارستانی به ظرفیت بخش درمان شهرستان افزوده خواهد شد.

وی اضافه کرد: اورژانس بیمارستان امیرالمومنین (ع) با ظرفیت ۲۰ تخت و ۲۸ میلیارد ریال و نیز بخش آنژیوگرافی با ظرفیت ۲۰ تخت و پنج اتاق عمل جراحی قلب با ۳۰ میلیارد ریال آماده افتتاح و بهره برداری شده است.

وی گفت: بلوک زایمانی با ظرفیت هشت تخت و بخش مراقبت های ویژه نوزادان (NICU) و اطفال با ظرفیت ۴۸ کات و در مجموع با ۴۲ میلیارد ریال در این سفر افتتاح می شود.

وی افزود: در راستای خدمات رسانی بهداشتی و درمانی به بخش سراجو نیز، مرکز جامع سلامت خداجو که از سال ۹۵ کار احداث آن آغاز شده با ۲۵ میلیارد ریال اعتبار تکمیل شده و به بهره برداری خواهد رسید.

وی با اشاره به تکمیل فاز اول بیمارستان سینای مراغه ادامه داد: این مرکز آموزشی و درمانی با ظرفیت ۱۰۰ تخت در فاز ابتدایی و با ۴۲۰ میلیارد ریال هزینه برای ساخت و بیش از ۴۰۰ میلیارد ریال برای تجهیزات داخلی آن در سفر وزیر بهداشت به این شهرستان افتتاح می شود.

وی اضافه کرد: چینش نیروهای در طرح های آماده بهره برداری آغاز شده و پذیرش بیمار نیز تا دو هفته آینده به صورت رسمی انجام می شود.

لینک منبع