پیاده روی جاماندگان اربعین حسینی در مراغه برگزار شد

 تاریخ خبر:  09 آبان 1397
به گزارش ایرنا، در این آیین مردم عزادار همراه با هیئت های حسینی با عزاداری و سینه زنان مسیر 20 کیلومتری بین این امامزدگان را پای پیاده به تاسی از پیاده روی عظیم اربعین حسینی پیمودند.
این آیین عزاداری حسینی به عنوان آیینی که در سال های اخیر با استقبال اقشار مختلف مردم عزادار و حسینی مراغه همراه بوده، تجلی گوشه ای از عمق محبت مردم این دیار نسبت به امام حسین (ع) و نهضت سرخ عاشوراست.
در آیین پیاده روی حرم تا حرم عزاداران حسینی پس از پیمودن مسیر، در آستان امامزاده سید ابراهیم (ع) واقع در روستای چکان در پنج کیلومتری مراغه، همراه و همگام با دسته جات و هیئت های عزاداری حسینی این شهرستان و شهرهای همجوار به عزاداری در قالب سینه زنی، زنجیرزنی در سوگ امام حسین (ع) می پردازند.
زائران و عزاداران حسینی صبح و ظهر اربعین حسینی از شهرهای مختلف جنوب آذربایجان شرقی و غربی از اولین دقایق صبح در این مکان متبرکه حضور یافته و در کنار برگزاری آیین های عزاداری به پخش نذورات می پردازند.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه مراغه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به این ایین حسینی گفت: این آیین بزرگ مذهبی، با هدف زنده نگه داشتن فرهنگ عاشورا و ارادت عزاداران حسینی نسبت به خاندان اهل بیت عصمت و طهارت برگزار می شود.
حجت ‌الاسلام فریدون مطهری افزود: در این آیین حسینی، هزاران نفر از آحاد مردم عزادار حسینی به یاد اولین زیارت سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع) و یاران وفادار آن حضرت در آستان امامزاده سید ابراهیم (ع) برگزار می شود.
وی ادامه داد: در این مراسم معنوی امکان اسکان و حضور برای حدود یک هزار و 200 نفر مهیا شده و بیش از 30 ایستگاه صلواتی، موکب و ایستگاه صلواتی پخش نذورات در مسیر پیاده‌ روی توسط هیئت های حسینی و پایگاه‌های مقاومت بسیج برای بهره مندی و پذیرایی از شرکت کنندگان به صورت خودجوش برای پذیرایی از زائران و عزاداران حسینی ایجاد و راه اندازی شده است.
وی اضافه کرد: این آیین عزاداری با همکاری هیئت های حسینی، اداره اوقاف و امور خیریه، تبلیغات اسلامی، شهرداری، سپاه و سایر نهادهای این شهرستان همزمان با اربعین حسینی و به یاد پیاده روی زائران کربلا در این شهرستان برگزار شد.
شهرستان مراغه با حدود 263 هزار نفر جمعیت در 127 کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع شده است
3077/7487
لینک منبع