اردوی سپک تاکرای کرمانشاه و آذربایجان شرقی در مراغه آغاز شد

 تاریخ خبر:  06 مهر 1397
غلامرضا عبدی روز پنجشنبه در حاشیه برپایی این اردوی مشترک در گفت و گو با ایرنا افزود: این اردو با هدف آماده سازی تیم استان برای حضور در رقابت های کشوری و بین المللی این رشته به مدت دو جریان خواهد داشت.
وی ادامه داد: در این اردو، تیم سپک تاکرای بزرگسالان کرمانشاه با 6 بازیکن و تیم جوانان آذربایجان شرقی با 11 بازیکن به تمرینات مشترک خواهند پرداخت.
وی اضافه کرد: با توجه به حضور سه ملی پوش در تیم کرمانشاه و سطح بالای این تیم، تمرینات زمینه ساز بالابردن تجربه و آمادگی تیم آذربایجان شرقی که از نوجوانان و جوانان تشکیل شده، خواهد شد.
وی گفت: هم اکنون تیم سپک تاکرای آذربایجان شرقی با توجه به بازیکنان جوان خود از پتانسیل و استعداد بالایی برای حضور در رقابت های ملی و بین المللی برخوردار بوده و در رده جوانان نیز توانسته به مقام های برتر کشوری در این رشته دست یابد.
وی اضافه کرد: همچنین تیم آذربایجان شرقی آماده حضور در رقابت های کاپ آزاد این رشته در قالب المپیاد ورزشی در مراغه خواهد شد.
سپک تاکرا یکی از رشته های زیرمجموعه فدراسیون انجمن های ورزشی کشور است، این رشته ورزشی شبیه والیبال است که به جای دست از پا برای گذراندن توپ از تور استفاده می شود.
این بازی از ورزش های بومی جنوب شرق آسیا است و در تایلند، مالزی، لائوس و اندونزی بسیار محبوب است.
شهرستان مراغه با حدود 263 هزار نفر جمعیت در 127 کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.
3077/7487
لینک منبع