مادر شهیدان کرمی: فرزندان شهیدم آمدن میهمان را خبر می‌دهند

مراغه- ایرنا- مادر شهیدان کرمی که روز گذشته با شنیدن خبر حضور فرمانده سپاه عاشورا و همراهانش در منزلشان، پشت تلفن به گریه افتاده بود، می‌گوید: فرزندان شهیدم آمدن میهمان را معمولا به من خبر می‌دهند و وقتی این بار هم خبر «رسول» درست از آب درآمد، بی‌اختیار گریه کردم.
ادامه مطلب...

فرماندار: صنعت گردشگری مراغه با ثبت ژئوپارک سهند متحول می‌شود

مراغه- ایرنا- فرماندار شهرستان ویژه مراغه با تاکید بر ظرفیت‌های تاریخی و طبیعی این شهرستان گفت: مراغه به تنهایی ظرفیت ثبت ژئوپارک در سطح ملی و بین‌المللی را دارد و تحقق آن می‌تواند در رونق صنعت گردشگری شهرستان تحول ایجاد کند.
ادامه مطلب...

فیلم «عینک» در انجمن سینمای جوانان مراغه تولید شد

مراغه- ایرنا- فیلم «عینک» در ژانر درآم اجتماعی که چندی پیش در مراغه تصویربرداری شده بود، در انجمن سینمای جوانان این شهرستان تولید شد.
ادامه مطلب...

اخوانیاتی بین استاد کریمی مراغه‌ای و شاگردش

مراغه- ایرنا- سرودن اخوانیه روال اکثر شاعران سبک کهن به شمار می‌رود اما امروزه نیز گهگداری در طبع شعر شاعران معاصر گل می‌دهد و وقتی جذاب‌تر می‌شود که بین استاد و شاگردش رد و بدل شود؛ همچون اخوانیاتی که بین «میرزا حسین کریمی مراغه‌ای» و شاگردش «حسین فرهادی مراغه‌ای» سروده شده است.
ادامه مطلب...

احداث شبکه فاضلاب شهرک امام‌حسن(ع) مراغه با ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار+فیلم

مراغه- ایرنا- فرماندار دولت مردمی روز ۲۴ فروردین سال جاری همراه با جمعی از مسئولان دستگاه‌های اجرایی برای حل مشکلات شهرک امام حسن (ع) مراغه وارد میدان شد و اکنون و در آستانه بهاری دیگر از انقلاب اسلامی، شبکه فاضلاب این شهرک به عنوان اصلی‌ترین مشکل اهالی با ۱۰۰ میلیارد ریال هزینه جزو طرح‌های آماده افتتاح است.
ادامه مطلب...

تعریض پل‌ «مغانجیق» مراغه، مطالبه‌ای که شیرینی تحقق آن با تاخیر هم...

مراغه- ایرنا- تعریض پل‌ «مغانجیق» مراغه، مطالبه‌ دیرینه و به‌حقی است که حلاوت تحقق آن با تاخیر چندماهه هم در کام اهالی منطقه تلخ نمی‌شود تا تردد ۱۲ هزار روستایی ساکن در این مسیر پس از چندین دهه تسهیل شود.
ادامه مطلب...

۲ طرح زیست محیطی با ۵۰ میلیارد ریال هزینه در عجب‌شیر بهره‌برداری شد

مراغه- ایرنا- بهره‌برداری از ۲ طرح زیست محیطی در صنایع تولیدی عجب‌شیر، کشف ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار نخ سیگار قاچاق در مراغه و پیشرفت ۹۵ درصدی کشتارگاه‌ صنعتی دام ملکان از خبرهای روز جاری در جنوب آذربایجان‌شرقی است.
ادامه مطلب...

۲.۴ میلیون نخ سیگار قاچاق در مراغه کشف شد

مراغه- ایرنا- فرمانده انتظامی استان آذربایجان‌شرقی از کشف ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار نخ سیگار خارجی قاچاق از یک دستگاه کامیون خبر داد و گفت: ارزش این میزان کالای قاچاق ۳۰ میلیارد ریال برآورد شد.
ادامه مطلب...

حدود ۱۸۰ میلیارد تومان طرح راهداری در مراغه اجرا شد

مراغه- ایرنا- مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: امسال نزدیک به ۱۸۰ میلیارد تومان طرح راهداری در مراغه اجرا شده یا در دست اجراست که ۹۰ کیلومتر طرح و احداث چهار دستگاه پل را شامل می‌شود.
ادامه مطلب...

۴۰۰ میلیارد تومان به دهیاری‌های آذربایجان‌شرقی تزریق شد

مراغه- ایرنا- مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری آذربایجان‌شرقی با تاکید بر اینکه عمده سیاست‌های دولت مردمی در روستاها بر تقویت اقتصاد این مناطق متمرکز است، بیان کرد: دولت تاکنون ۴۰۰ میلیارد تومان از محل مالیات بر ارزش افزوده به حساب دهیاری‌های استان واریز کرده است.
ادامه مطلب...