شهردار مراغه تا پایان شهریورماه معرفی می‌شود

مراغه- ایرنا- سخنگوی شورای اسلامی شهر مراغه گفت: جلسات انتخاب شهردار و بررسی برنامه‌های آنان در شورای اسلامی شهر همچنان ادامه دارد و شهردار از بین گزینه‌های نهایی تا پایان شهریورماه معرفی شود.
ادامه مطلب...

۲۵ سال بالندگی رادیوشهر مراغه در عرصه ارتباطات توسعه

مراغه- ایرنا- خیلی‌ها طی ۲۵ سالی که از عمر این رسانه در مراغه می‌گذرد، برای توسعه‌اش آستین بالا زده‌اند و امروزه شاید اسم و رسم چندانی هم از آنان به جا نمانده باشد اما بی‌شک نقش‌شان در بالندگی یکی از پیشروترین رادیوشهرهای کشور، بخشی از تاریخ شفاهی این کهن‌شهر به شمار می‌رود.
ادامه مطلب...

امسال ۳۵۰ هزار تن میوه از باغات مراغه برداشت می‌شود

مراغه - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی مراغه گفت: براساس پیش‌بینی‌های کارشناسی، امسال حدود ۳۵۰ هزار تن میوه از باغات شهرستان برداشت و روانه بازارهای داخلی و خارجی می‌شود.
ادامه مطلب...

برداشت آلوچه از ۱۵۰۰ هکتار باغات مراغه

تبریز - ایرنا - سطح زیر کشت آلو و آلوچه در مراغه ۱۵۰۰هکتار و متوسط عملکرد در هر هکتار، ۱۲ تُن است. تولید محصولات باغی در مراغه امسال با توجه به شرایط خشکسالی، نسبت به سال گذشته اندکی با کاهش مواجه شده است که دربارۀ آلوچه شاهد افت عملکردِ ۱۴ تا ۱۵ تُنیِ سال های گذشته به ۱۲ تُن در سالجاری هستیم.
ادامه مطلب...

هفته دولت امسال ۵۹ طرح در مراغه بهره‌برداری و کلنگ‌زنی می‌شود

مراغه- ایرنا- معاون استاندار آذربایجان شرقی و فرماندار ویژه شهرستان مراغه گفت: در هفته دولت امسال ۵۹ طرح عمرانی و خدماتی با ۴۰۵ میلیارد تومان اعتبار در شهرستان بهره‌برداری و کلنگ‌زنی می‌شود.
ادامه مطلب...

برای کاهش احتمال سرقت در ساختمان‌های نیمه‌کاره چه کنیم؟

مراغه- ایرنا- فرمانده انتظامی مراغه به ساختمان‌سازانی که نگهبان قابل وثوق و توانا برای حفاظت از اموال و مصالح ساختمانی خود در محل اجرای طرح ندارد، می‌گوید که توصیه‌های پیشگیرانه را برای کاهش احتمال سرقت جدی بگیرند. 
ادامه مطلب...

بیمارستان ۸۶ تختخوابی عجب‌شیر به زودی بیمار پذیرش می‌کند

مراغه- ایرنا- نماینده مردم مراغه و عجب‌شیر در مجلس شورای اسلامی گفت: بیمارستان ۸۶ تختخوابی عجب‌شیر که ساختمان آن اوایل ماه جاری به صورت رسمی افتتاح شده بود، طی نیمه نخست شهریورماه بیمار پذیرش می‌کند.
ادامه مطلب...

۶۰۷ نفر طی دهه اول محرم در مراغه خون اهدا کردند

مراغه- ایرنا- رئیس پایگاه انتقال خون مراغه گفت: ۶۸۱ نفر طی دهه اول محرم مصادف با ۱۹ تا ۲۸ مردادماه جاری به این پایگاه مراجعه کردند که در نهایت ۶۰۷ نفر از آنان به اهدای خون موفق شدند.
ادامه مطلب...

توزیع ۲۰ هزار بسته معیشتی در آذربایجان شرقی

مراغه - ایرنا - مسئول بسیج سازندگی سپاه عاشورا اعلام کرد: به همت خیران و گروه‌های جهادی ۲۰ هزار بسته معیشتی در دهه محرم در آذربایجان شرقی توزیع شده است.
ادامه مطلب...

جای خالی گردشگران طی دهه اول محرم در مراغه احساس شد

مراغه- ایرنا- رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری مراغه با اشاره به تنوع آیین‌های عزاداری این شهرستان و میزبانی آن از گردشگران طی شرایط غیرکرونایی، گفت: جای خالی گردشگران مذهبی این کهن‌شهر که به دلیل محدودیت‌های کرونا از سفر بازداشته شده بودند، در دهه اول محرم امسال احساس شد. 
ادامه مطلب...