شهرداری مراغه نگهداری از محوطه رصدخانه مراغه را هم بر عهده گرفت

مراغه- ایرنا- شهرداری مراغه در پی مطالبه‌های عمومی و پیگیری‌های مسئولان امر، نگهداری از محوطه رصدخانه تاریخی این شهر را با امضای یک تفاهم‌نامه همکاری با اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان بر عهده گرفت.
ادامه مطلب...

۲۶ سری جهیزیه به نوعروسان نیازمند مراغه اهدا شد

مراغه- ایرنا- رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) مراغه گفت: ۲۶ سری جهیزیه با مشارکت هیات قرآنی فاطمه‌الزهرا و هیات امنای مسجد امام حسن مجتبی(ع) جمع آوری و به نوعروسان تیازمند تحت پوشش اهدا شد.
ادامه مطلب...

بنیاد علوی با احداث مدرسه و جاده در روستاهای محروم مراغه موافقت کرد

مراغه- ایرنا- نماینده مردم مراغه و عجب‌شیر در مجلس شورای اسلامی به دیدار روز گذشته خود با مدیرعامل بنیاد علوی اشاره کرد و گفت: «محسن منصوری» در این دیدار با احداث مدرسه و جاده در روستاهای محروم مراغه موافقت کرد.
ادامه مطلب...

سپک تاکراکار مراغه‌ای در جشنواره جهانی جوانان افتخارآفرینی کرد

مراغه - ایرنا - رییس کمیته سپک تاکرای آذربایجان‌شرقی گفت: محمدعرفان امین پور سپک تاکراکار مراغه‌ای با افتخارآفرینی در جشنواره جهانی جوانان، به عنوان یکی از برترین‌های این رشته انتخاب شد.
ادامه مطلب...

مرحله نهایی از مرمت کلیسای هوانس مراغه آغاز شد

مراغه- ایرنا- رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مراغه به تداوم مرمت کلیسای «هوانس» یا «هوهانس» این کهن‌شهر اشاره کرد و گفت: مرحله نهایی از مرمت این بنا با سه میلیارد ریال اعتبار آغاز شد و امیدواریم عملیات اجرایی آن با همین اعتبار تکمیل شود.
ادامه مطلب...

قدیمی‌ترین زندانی مراغه در آستانه عید قربان آزاد شد

مراغه- ایرنا- دادستان عمومی و انقلاب مراغه گفت: قدیمی‌ترین زندانی ندامتگاه این شهرستان پس از ۲۰ سال و در آستانه عید قربان آزاد شد.
ادامه مطلب...

نقاط حادثه خیز محور مراغه - هشترود اصلاح می‌شود

مراغه- ایرنا- معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مراغه گفت: یک از وعده هایی که سال ها قبل در خصوص اصلاح محل های حادثه خیز جاده مراغه- هشترود داده شده بود امروز در حال حل شدن است.
ادامه مطلب...

۳۰ درصد به ظرفیت تولید آب شرب روستاهای سراجو افزوده می‌شود

مراغه- ایرنا- بخشدار سراجو گفت: با اجرای طرح توسعه شبکه آب توسط شرکت آبفای شهرستان مراغه، بیش از ۳۰ درصد به ظرفیت تولید آب شرب روستایی در سراجو افزوده می‌شود.
ادامه مطلب...

سرمربی: ۱۶ نفر در اردوی تیم ملی شنای معلولان و جانبازان حضور دارند

مراغه- ایرنا- سرمربی تیم ملی شنای جوانان جانبازان و معلولان گفت: هم اکنون ۱۶ شناگر در اردوی آماده سازی این تیم به میزبانی مراغه، حضور دارند.
ادامه مطلب...

حیدر عباسی متخلص به «باریشماز» حائز گواهینامه درجه یک هنری

مراغه- ایرنا- با اعطای گواهینامۀ درجۀ یک هنری به استاد کریمی شاعر پرآوازه مراغی طی سال گذشته، توجه‌ اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی به یکی دیگر از شخصیت‌های برجسته شهرِ «عبدالقادر» و «اوحدی» جلب شد و اکنون خبرهایی از اعطای این نشان به استاد «حیدرعباسی» به گوش می‌رسد.
ادامه مطلب...