تداوم کشف مواد غذایی و خام فاسد در مراغه

مراغه- ایرنا- نظارت بر بازار همواره جواب می‌دهد و تداوم کشف مواد غذایی و خام فاسد و غیرقابل مصرف در قالب طرح‌های نظارت نوروزی بازرسان بهداشت محیط و شبکه دامپزشکی مراغه نیز گویای همین واقعیت است.
ادامه مطلب...

فرماندار: خیران در تبدیل مراغه به قطب درمان نقش به سزایی دارند

مراغه- ایرنا- معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مراغه گفت: خیران می‌توانند در تبدیل کردن این شهرستان به یکی از قطب‌های درمانی شمالغرب کشور نقش به سزایی ایفا کنند.
ادامه مطلب...

افت پنهان یادگیری با از سرگیری آموزش حضوری جبران می‌شود

مراغه- ایرنا- معاون مدیرکل و مدیر آموزش و پرورش مراغه با اشاره به اجباری شدن آموزش حضوری مدارس از ۱۴ فروردین ماه، گفت: افت پنهان یادگیری با از سرگیری آموزش حضوری مدارس جبران می‌شود.
ادامه مطلب...

۱۶.۵ هکتار از اراضی دولتی در مراغه رفع تصرف شد

مراغه- ایرنا- رئیس اداره راه و شهرسازی مراغه به رفع تصرف فوری ۱۶.۵ هکتار از اراضی دولتی واقع در محدوده داخلی این شهر اشاره کرد و گفت: این اراضی در شهرک امام علی (ع) قرار دارد و پس از صدور رای نهایی برای یک پرونده قضایی رفع تصرف شد.
ادامه مطلب...

مراغه در بین شهرهای تاریخی کشور دارای چه جایگاهی است؟

مراغه- ایرنا- این سئوال بی‌شک وزن متغیری در ذهن دوستداران این کهن‌شهر و سایر هموطنانمان دارد تا جایی که بخشی از هویت ساکنان این شهرستان با تکیه بر همین ارزشگذاری شکل می‌گیرد و افتخار به تمدن درخشان آن جزو ستون‌های استوار فرهنگی و اجتماعی‌اش به شمار می‌رود.
ادامه مطلب...

امضای تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه‌های مراغه و ایغدیر ترکیه

مراغه- ایرنا- رئیس دانشگاه مراغه گفت: تفاهم‌نامه همکاری آموزشی و پژوهشی با دانشگاه ایغدیر ترکیه به منظور گسترش همکاری‌های علمی در سطح بین‌المللی به امضا رسید.
ادامه مطلب...

فیلم؛ موزه پررمز و راز سنگ‌نگاره‌ها در مراغه

مراغه- ایرنا- «موزه سنگ‌نگاره»های مراغه که در بوستان آقالار این کهن‌شهر واقع شده، دنیای پررمز و رازی را درون یک گنبد بزرگ مرکزی و رواق چهار طرف آن قرار داده است.
ادامه مطلب...

موزه ایلخانی مراغه پذیرای گردشگران نوروزی

مراغه- ایرنا- موزه ایلخانی مراغه اولین موزه تخصصی دوره ایلخانی در کشور به شمار می‌رود که در سال ۱۳۶۴ تاسیس و طی سال ۱۳۷۵ در جهت هدفمندی آثار خود و نقشی که این شهر به عنوان اولین پایتخت ایلخانان مغول در ایران داشت، فعالیت خود را به عنوان موزه تخصصی ایلخانی از سر گرفت.
ادامه مطلب...

شهردار: ایجاد پارک فسیل در مراغه مطالعه می‌شود

مراغه- ایرنا- شهردار مراغه با اشاره به اینکه نیاز به ایجاد پارک فسیل در این شهر با توجه به شهرت جهانی منطقه فسیلی این شهرستان احساس می‌شود، گفت: طرح ایجاد پارک فسیل به زودی با مشارکت و نظر کارشناسی اداره محیط زیست مطالعه می‌شود.
ادامه مطلب...

تنها موزه ایلخانی کشور در کدام شهر است؟ + فیلم

مراغه- ایرنا- موزه ایلخانی مراغه با بیش از ۲۰ هزار بازدید سالانه در جوار مقبره شیخ رکن‌الدین اوحدی مراغه‌ای قرار گرفته است و به‌عنوان تنها موزه تخصصی ایلخانی کشور شناخته می‌شود؛ در این موزه می‌توان از ظروف سفالی، سکه، کتاب و ظروف مفرغی باقیمانده از دوران قدیم دیدن کرد.
ادامه مطلب...