«صاحب تفسیر کوثر طبع او چون سلسبیل»

مراغه- ایرنا- همچنان خودش را طلبه می‌خواند اما در وصف منزلت علمی و پژوهشی‌اش همین بس که علاوه بر کسب درجه اجتهاد، دارای مدرک سطح چهار در رشته فقه و اصول از حوزه علمیه قم بوده و برخی از تالیفاتش همچون مجموعه ۱۲ جلدی «تفسیر کوثر» برگ‌های فاخری در علوم اسلامی است.
ادامه مطلب...

پنج جلد کتاب حوزه دفاع مقدس در مراغه رونمایی شد

مراغه- ایرنا- کتاب‌های «عمری که مرا داده شد بر زمین چنین گذشت»، «اسطوره های تاریخی جلد ۱ و ۲» و «یادهای نیک جلد ۱ و ۲» نوشته رزمنده هشت سال دفاع مقدس و بازنشسته آموزش و پرورش شهرستان مراغه «سیدمحمدرضا موسوی نژاد» با حضور مسئولان و اصحاب فرهنگ و هنر شهرستان رونمایی شد.
ادامه مطلب...

معاون فرماندار: واکسیناسیون دانش آموزان در مراغه تسریع شود

مراغه- ایرنا- معاون سیاسی اجتماعی فرماندار مراغه گفت: با توجه به بازگشایی مدارس و احتمال شیوع پیک ششم کرونا در ماه های آتی، واکسیناسیون دانش آموزان این شهرستان با برنامه ریزی مناسب باید تسریع شود.
ادامه مطلب...

بازتاب سخنان امیدبخش وزیر علوم در دانشگاه مراغه

مراغه- ایرنا- همان اساتید دانشگاهی و اهالی کهن‌شهری که طی اردیبهشت سال جاری با انتشار خبر توقف پذیرش دانشجو در رشته‌های علوم پایه و فنی مهندسی دانشگاه مراغه دچار بیم شده بودند، در آیین شروع سال تحصیلی جدید و با بازگو شدن سخنان امیدبخش وزیر علوم در مورد این دانشگاه، شکوفه امید در دلشان جوانه زد.
ادامه مطلب...

عضو مجلس خبرگان: اصول اعتقادی و اخلاقی نیز در مدرسه آموزش داده شود

مراغه- ایرنا- عضو مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه مراغه گفت: آموزش احکام اسلامی، اصول اعتقادی و اخلاقی سه موضوعی است که باید در کنار سایر دروس به دانش‌آموزان آموزش داده شود.
ادامه مطلب...

غارنوردان آذربایجان‌شرقی «هامپوئیل» مراغه را پاکسازی کردند

مراغه- ایرنا- جمعی از غارنوردان آذربایجان‌شرقی همزمان با «روز ملی غار پاک»، محوطه و داخل غار اعجاب‌انگیز «هامپوئیل» یا کبوتر مراغه را از زباله پاکسازی کردند. 
ادامه مطلب...

عملکرد آذربایجان‌شرقی در مقاوم‌سازی مسکن روستایی بالاتر از متوسط...

مراغه- ایرنا- مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان‌شرقی با اشاره به اینکه تاکنون ۴۸ درصد از خانه‌های روستایی استان مقاوم‌سازی شده، گفت: عملکرد استان در زمینه بهسازی و مقاوم‌سازی مسکن روستایی از متوسط کشوری چهار درصد بالاتر است.
ادامه مطلب...

مراغه در وضعیت نارنجی کرونا قرار گرفت

مراغه - ایرنا - رئیس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مراغه گفت: آخرین رنگ‌بندی شهرستان‌های کشور امروز، از طریق نرم‌افزار ماسک اعلام و از سوم مهرماه اعمال می شود، که در این نقشه وضعیت مراغه از قرمز به نارنجی تغییر پیدا کرد.
ادامه مطلب...

حدود ۷۰ درصد عسل مراغه صادر می‌شود

مراغه- ایرنا- مسئول تولیدات دامی جهاد کشاورزی مراغه گفت: ۷۰ درصد از عسل تولیدی این شهرستان به واسطه کیفیت مناسب به دیگر استان‌ها و کشورهای همسایه صادر می‌شود.
ادامه مطلب...

رتبه مراغه در ارزیابی عملکرد فرمانداریهای آذربایجانشرقی ۸ پله صعود...

مراغه- ایرنا- فرمانداری ویژه شهرستان مراغه در ارزیابی عملکرد 21 فرمانداری‌ آذربایجان‌شرقی، با هشت پله صعود به رتبه چهارم استان رسید.
ادامه مطلب...