نخستین عمل جراحی «اسلیو» در مراغه با موفقیت انجام شد

مراغه- ایرنا- رئیس دانشکده علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی مراغه گفت: با حضور جراحان متخصص، جراحی کوچک کردن حجم معده، موسوم به «اسلیو» بر روی خانم ۲۱ ساله به خاطر داشتن اضافه وزن، برای نخستین بار در بیمارستان سینای مراغه با موفقیت انجام شد.
ادامه مطلب...

۱۰ سری جهیزیه به نوعروسان نیازمند مراغه اهدا شد

مراغه - ایرنا - بانوان قرآنی و خیران مسجد امام حسن مجتبی(ع) مراغه همزمان با فرارسیدن ۱۳ رجب مصادف با میلاد امام علی(ع) ، ۱۰ سری هزینه به نوعروسان نیازمند این شهرستان اهدا کردند.
ادامه مطلب...

تزریق دُز سوم واکسن کرونا در ملکان به ۵۲ درصد رسید

مراغه- ایرنا- مدیر شبکه بهداشت و درمان ملکان با اشاره به اینکه در این شهرستان ۲۲۹ هزار و ۱۸۴ دُز واکسن کرونا در مجموع سه نوبت تزریق شده است، گفت: تاکنون ۵۲ درصد جمعیت بالای ۱۲ سال این شهرستان دُز سوم واکسن را دریافت کرده‌اند.
ادامه مطلب...

فرش ابریشمی ریزبافت ۱۰۰ مترمربعی در مراغه بافته شد

مراغه- ایرنا- معاون اتحادیه قالیبافان مراغه گفت: یکی از بزرگترین فرش‌های تمام‌ابریشم و ریزبافت کشور با ۱۰۰ مترمربع مساحت در طول ۱۱ سال گذشته در مراغه بافته شد و اکنون در مرحله پرداخت قرار دارد.
ادامه مطلب...

زن عجب‌شیری به عنوان تسهیل‌گر برتر کشور انتخاب شد

مراغه- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی عجب‌شیر گفت: «پروانه نوروزی» از فعالان امور تسهیلگری پروژه‌های دریاچه ارومیه در این شهرستان جزو سه تسهیلگر برتر کشور شناخته شد و با حضور وزیر جهاد کشاورزی مورد تجلیل قرار گرفت. 
ادامه مطلب...

منطقه فسیلی مراغه چه نقشی در روند توسعه کشور دارد؟

مراغه- ایرنا- عضو هئیت علمی دانشگاه تبریز بیان کرد: راه‌اندازی بزرگترین موزه تاریخ طبیعی و موزه صحرایی و همچنین مرکز مطالعات فسیل‌شناسی مهره‌داران خاورمیانه در مراغه نقش به سزائی در اهداف برنامه‌های توسعه‌ای کشور و به ویژه آذربایجان‌شرقی خواهد داشت.
ادامه مطلب...

حدود ۲.۵ تُن نهاده دامی قاچاق در مراغه کشف شد

مراغه- ایرنا- فرمانده انتظامی مراغه با اشاره به کشف ۲ تُن و ۵۲۰ کیلوگرم نهاده دامی قاچاق به ارزش ۱۵۰ میلیون ریال در این شهرستان گفت: این میزان نهاده خاج از شبکه توزیع در یکی از محورهای مواصلاتی شهرستان کشف شد. 
ادامه مطلب...

۱۸ پزشک متخصص به مراکز درمانی مراغه اضافه شد

مراغه- ایرنا- رئیس دانشکده علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی مراغه گفت: در سال جاری ۱۸ پزشک متخصص در رشته های مختلف به بیمارستان ها و مراکز درمانی شهرستان اضافه شده است.
ادامه مطلب...

تفاهم‌نامه ساخت مدرسه خیرساز در روستای مغانجیق مراغه امضا شد

مراغه- ایرنا- تفاهم‌نامه ساخت مدرسه سه کلاسه تمام استاندارد خیرساز در روستای «مغانجیق» با حضور معاون استاندار آذربایجان‌شرقی و فرماندار ویژه شهرستان مراغه در محل فرمانداری امضا شد.
ادامه مطلب...

واکسیناسیون کودکان بالای پنج سال در مراغه آغاز شد

مراغه- ایرنا- معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی مراغه با اشاره به آغاز واکسیناسیون کودکان بالای پنج سال در شهرستان گفت: واکسن های سینوفارم و پاستوکووک برای واکسیناسیون کودکان بالای پنج سال در نظر گرفته شده است.
ادامه مطلب...