فیلم؛ چرا نجوم آماتوری در مراغه به حاشیه رفت؟

مراغه- ایرنا- رصدخانه مراغه که طی قرن هفتم علم نجوم جهان از جمله مکتب کوپرنیک را تحت تاثیر قرار داده بود، عنوان پایتخت نجوم ایران را با تکیه بر شهرت بین المللی‌اش برای این کهن‌شهر به ارمغان آورده اما در زمان حاضر برنامه‌های نجوم آماتوری آن با وجود تاثیر نجوم‌اش بر روند توسعه به محاق رفته است.
ادامه مطلب...

تاثیر مشهود نجوم آماتوری بر روند توسعه علمی و گردشگری

مراغه- ایرنا- رصدخانه مراغه که طی قرن هفتم علم نجوم جهان از جمله مکتب کوپرنیک را تحت تاثیر قرار داده بود، با برخورداری از شهرت بین‌المللی، عنوان پایتخت نجوم ایران را برای این کهن‌شهر به ارمغان آورده اما اخیرا برنامه‌های نجوم آماتوری آن با وجود تاثیر نجوم‌اش بر روند توسعه به محاق رفته است.
ادامه مطلب...

اولین دفتر شهرستانی شرکت توسعه گردشگری ایران در مراغه گشایش یافت

مراغه- ایرنا- اولین دفتر شهرستانی شرکت توسعه گردشگری ایران طی مراسمی با حضور جمعی از مسئولان در خانه تاریخی خیابانی مراغه گشایش یافت.
ادامه مطلب...

مدخلی بر ادبیات شیعی با رسم محتشم

مراغه- ایرنا- انتشار فصلنامه تخصصی «رسم محتشم» به دو زبان فارسی و ترکی و با گستره ملی در حالی با مرکزیت مراغه وارد دومین سال خود شد که آن را می‌توان مدخلی بر ادبیات شیعی و جزو نخستین فعالیت‌های رسانه‌ای برای ترویج روزافزون این شاخه از ادبیات دانست.
ادامه مطلب...

فرماندار مراغه: ساعت کاری کارمندان در ماه مبارک رمضان یک ساعت کم شد

مراغه- ایرنا- معاون استاندار آذربایجان‌شرقی و فرماندار شهرستان ویژه مراغه گفت: براساس مصوبه چهارشنبه هفته گذشته هیات وزیران، ساعت کاری کارمندان در ماه مبارک رمضان یک ساعت کاهش می‌یابد.
ادامه مطلب...

توزیع ۲۰ هزار عدد کیسه زباله رایگان در مراغه

مراغه- ایرنا- شهردار مراغه گفت: همزمان با روز انس با طبیعت ۲۰ هزار عدد کیسه زباله رایگان بین دوستداران طبیعت توزیع شد.
ادامه مطلب...

جذابیتی که ۱۶۵۰ گردشگر نوروزی را به تنها موزه فسیل کشور کشاند+فیلم

مراغه- ایرنا- یکهزار و ۶۵۰ گردشگر نوروزی در حالی از موزه فسیل مراغه واقع در محوطه مرکز تحقیقات دیرینه‌شناسی کشور و همچنین موزه صحرایی مستقر در دره «گرگ» این شهرستان بازدید کردند که این موزه‌ها حتی تابلوهای راهنمای مسیر هم ندارد.
ادامه مطلب...

فیلم؛ آیین‌های نوروزی در مراغه

مراغه- ایرنا- آیین نوروزگاه با حضور جمعی از مردم و با مشرکت مجموعه مدیریت شهری در فضای باز پارک یادگاران این کهن‌شهر برگزار شد.
ادامه مطلب...

احداث ۶ فضای ورزشی در مدارس مراغه آغاز شد

مراغه- ایرنا- احداث ۶ فضای ورزشی شامل سه زمین چمن، ۲ کلاس تربیت بدنی و یک سالن ورزش دانش‌آموزی در قالب طرح سراسری شهید سلیمانی وزارت آموزش و پرورش در مراغه آغاز شد.
ادامه مطلب...

تداوم کشف مواد غذایی و خام فاسد در مراغه

مراغه- ایرنا- نظارت بر بازار همواره جواب می‌دهد و تداوم کشف مواد غذایی و خام فاسد و غیرقابل مصرف در قالب طرح‌های نظارت نوروزی بازرسان بهداشت محیط و شبکه دامپزشکی مراغه نیز گویای همین واقعیت است.
ادامه مطلب...