مراغه در بین شهرهای تاریخی کشور دارای چه جایگاهی است؟

مراغه- ایرنا- این سئوال بی‌شک وزن متغیری در ذهن دوستداران این کهن‌شهر و سایر هموطنانمان دارد تا جایی که بخشی از هویت ساکنان این شهرستان با تکیه بر همین ارزشگذاری شکل می‌گیرد و افتخار به تمدن درخشان آن جزو ستون‌های استوار فرهنگی و اجتماعی‌اش به شمار می‌رود.
ادامه مطلب...

امضای تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه‌های مراغه و ایغدیر ترکیه

مراغه- ایرنا- رئیس دانشگاه مراغه گفت: تفاهم‌نامه همکاری آموزشی و پژوهشی با دانشگاه ایغدیر ترکیه به منظور گسترش همکاری‌های علمی در سطح بین‌المللی به امضا رسید.
ادامه مطلب...

فیلم؛ موزه پررمز و راز سنگ‌نگاره‌ها در مراغه

مراغه- ایرنا- «موزه سنگ‌نگاره»های مراغه که در بوستان آقالار این کهن‌شهر واقع شده، دنیای پررمز و رازی را درون یک گنبد بزرگ مرکزی و رواق چهار طرف آن قرار داده است.
ادامه مطلب...

موزه ایلخانی مراغه پذیرای گردشگران نوروزی

مراغه- ایرنا- موزه ایلخانی مراغه اولین موزه تخصصی دوره ایلخانی در کشور به شمار می‌رود که در سال ۱۳۶۴ تاسیس و طی سال ۱۳۷۵ در جهت هدفمندی آثار خود و نقشی که این شهر به عنوان اولین پایتخت ایلخانان مغول در ایران داشت، فعالیت خود را به عنوان موزه تخصصی ایلخانی از سر گرفت.
ادامه مطلب...

شهردار: ایجاد پارک فسیل در مراغه مطالعه می‌شود

مراغه- ایرنا- شهردار مراغه با اشاره به اینکه نیاز به ایجاد پارک فسیل در این شهر با توجه به شهرت جهانی منطقه فسیلی این شهرستان احساس می‌شود، گفت: طرح ایجاد پارک فسیل به زودی با مشارکت و نظر کارشناسی اداره محیط زیست مطالعه می‌شود.
ادامه مطلب...

تنها موزه ایلخانی کشور در کدام شهر است؟ + فیلم

مراغه- ایرنا- موزه ایلخانی مراغه با بیش از ۲۰ هزار بازدید سالانه در جوار مقبره شیخ رکن‌الدین اوحدی مراغه‌ای قرار گرفته است و به‌عنوان تنها موزه تخصصی ایلخانی کشور شناخته می‌شود؛ در این موزه می‌توان از ظروف سفالی، سکه، کتاب و ظروف مفرغی باقیمانده از دوران قدیم دیدن کرد.
ادامه مطلب...

عامل آتش سوزی فروشگاه تاناکورای مرکزی مراغه دستگیر شد

مراغه- ایرنا- فرمانده انتظامی مراغه از دستگیری عامل حریق فروشگاه پوشاک تاناکورای مرکزی در این شهرستان توسط پلیس خبر داد.
ادامه مطلب...

درخشش دو شاعر ملی معاصر بر تارک مکتب مراغه

مراغه- ایرنا- خواجه‌نصیر طوسی با ایجاد یک مکتب علمی بزرگ پس از حمله مغول‌ها به ایران نه تنها تشیع را به عنوان تبلور اندیشه این مرز و بوم احیا کرد بلکه نهضتی فرهنگی و هنری نیز در قلب این مکتب نشاند که نتیجه آن ظهور شخصیت‌های ملی و بین‌المللی از آن زمان تا به امروز در مراغه بوده است.
ادامه مطلب...

آتش سوزی فروشگاه لباس‌های دسته دوم در مراغه پس از چهار ساعت مهار شد

مراغه- ایرنا- مدیرعامل سازمان آتشنشانی و خدمات ایمنی مراغه گفت: آتش‌سوزی فروشگاه لباس‌های دسته دوم در مراغه پس از تلاش چهار ساعته آتش‌نشانان مهار شد.
ادامه مطلب...

لباس دید و بازدید نوروزی بر تن عروس سهند

مراغه- ایرنا- «مراغه» همان کهن‌شهری که به عروس سهند شهرت دارد، این روزها برعکس دیگر شهرهای آذربایجان برفی نیست و لباس دید و بازدید نوروزی را جایگزین رخت سپید زمستانی کرده تا از گردشگرانش میزبانی کند.
ادامه مطلب...