درخشش دو شاعر ملی معاصر بر تارک مکتب مراغه

مراغه- ایرنا- خواجه‌نصیر طوسی با ایجاد یک مکتب علمی بزرگ پس از حمله مغول‌ها به ایران نه تنها تشیع را به عنوان تبلور اندیشه این مرز و بوم احیا کرد بلکه نهضتی فرهنگی و هنری نیز در قلب این مکتب نشاند که نتیجه آن ظهور شخصیت‌های ملی و بین‌المللی از آن زمان تا به امروز در مراغه بوده است.
ادامه مطلب...

آتش سوزی فروشگاه لباس‌های دسته دوم در مراغه پس از چهار ساعت مهار شد

مراغه- ایرنا- مدیرعامل سازمان آتشنشانی و خدمات ایمنی مراغه گفت: آتش‌سوزی فروشگاه لباس‌های دسته دوم در مراغه پس از تلاش چهار ساعته آتش‌نشانان مهار شد.
ادامه مطلب...

لباس دید و بازدید نوروزی بر تن عروس سهند

مراغه- ایرنا- «مراغه» همان کهن‌شهری که به عروس سهند شهرت دارد، این روزها برعکس دیگر شهرهای آذربایجان برفی نیست و لباس دید و بازدید نوروزی را جایگزین رخت سپید زمستانی کرده تا از گردشگرانش میزبانی کند.
ادامه مطلب...

دیدار نوروزی فرماندار مراغه با دو شاعر ملی + فیلم

مراغه- ایرنا- معاون استاندار آذربایجان‌شرقی و فرماندار ویژه مراغه برای دید و بازدید نوروزی به خانه «میرزا حسین کریمی مراغه‌ای» و «حیدر عباسی» دو شاعر نامی و ملی این کهن‌شهر رفت؛ شاعرانی با نشان درجه یک هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که آوازه عام و خاص هستند.
ادامه مطلب...

حلوای مراغه، سوغاتی اسیر سنت + فیلم

مراغه- ایرنا- حلوای مراغه با وجود اینکه طرفداران بسیاری در شهرهای مختلف کشور دارد، همچنان به صورت فله و بدون بسته بندی مدرن به فروش می رسد و در صورت ایجاد کارگاه های مدرن و شبکه توزیع کشوری می‌تواند یکی از زمینه های ایجاد اشتغال در این کهن‌شهر باشد. ارزش غذایی و قیمت مناسب از مزیت‌های این حلواست.
ادامه مطلب...

«ایرانوتریوم» فسیل‌ ایرانی – مراغه‌ای مقیم پاریس

مراغه- ایرنا- فسیل‌های هفت تا ۹ میلیون ساله از پستانداران اطراف سهند در هر اندازه و شکلی دارای ارزش جهانی است اما فسیل گونه‌ای از کرگدن ایرانی با عنوان «ایرانوتریوم» در میان همه آنها، اهمیتی ویژه دارد تا جایی که یکی از نمونه‌های آن در موزه تاریخ طبیعی پاریس نگهداری می‌شود.
ادامه مطلب...

فرماندار: ۱۴۰۱سال توسعه و آبادانی مراغه خواهد بود

مراغه- ایرنا- معاون استاندار آذربایجان‌شرقی و فرماندارویژه شهرستان مراغه گفت: با همراهی، همدلی و همکاری جوانان و مسئولان خدمتگزار ، ۱۴۰۱ سال توسعه و آبادانی مراغه خواهد بود.
ادامه مطلب...

پنج تن شیر خام فاسد در شهرستان عجب‌شیر معدوم شد

مراغه-ایرنا- مدیرکل دامپزشکی آذربایجان شرقی از کشف و معدوم سازی ۵ تن شیر خام فاسد در راستای طرح تشدید کنترل و نظارت بهداشتی عید نوروز و ماه مبارک رمضان سال ۱۴۰۱در شهرستان عجب شیر خبر داد.
ادامه مطلب...

بازار پرشور نوروزی در مراغه

مراغه- ایرنا- بازار مراغه در آستانه حلول سال ۱۴۰۱ شور و حال نویدبخشی دارد و برخی از مسافران نوروزی از هم‌اکنون در گوشه و کنار این بازار به چشم می‌خورند؛ بازارچه‌هایی سنتی و مسقف این کهن‌شهر از جذابیت خاصی برای گردشگران برخوردار است.
ادامه مطلب...

تبلور خدمت‌رسانی به عشق رضوی در مراغه

مراغه- ایرنا- وقتی بیماری در عین نداری به سراغش آمد، کهولت و زمین‌گیر بودنش را به حساب نیاورده بود و خدا می‌داند که اگر خادم‌یاران و یاوران رضوی مراغه پا به میدان نمی‌گذاشتند، این پیرزن تنها چقدر باید درد بیماری را به خاطر ناعلاجی تحمل می‌کرد.
ادامه مطلب...