جای خالی گردشگران طی دهه اول محرم در مراغه احساس شد

مراغه- ایرنا- رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری مراغه با اشاره به تنوع آیین‌های عزاداری این شهرستان و میزبانی آن از گردشگران طی شرایط غیرکرونایی، گفت: جای خالی گردشگران مذهبی این کهن‌شهر که به دلیل محدودیت‌های کرونا از سفر بازداشته شده بودند، در دهه اول محرم امسال احساس شد. 
ادامه مطلب...

جلوه‌های کم‌نظیر محرم در مراغه برای عکاسان مستند اجتماعی

مراغه- ایرنا- آیین‌های عزاداری ماه محرم در مراغه از یک سو به دلیل تنوع و جذابیت‌های بصری و از سوی دیگر به واسطه غنای معنایی عزاداری‌ها، دارای جلوه‌های کم‌نظیر برای عکاسان مستند اجتماعی است.
ادامه مطلب...

جست‌وجوی امام با لباس احرام 

مراغه- ایرنا- «الله‌الله حسین واینه» یا «خدایا خدایا حسین کجاست؟» از آیین‌های سنتی عزاداری مراغه در صبحگاه عاشوراست که در قالب آن دسته‌های سینه‌زن قبل از طلوع آفتاب و در حالی که کفن بر تن یا حوله‌ای به نشانه احرام بر بدن پوشیده‌اند، در حسینیه تاریخی «حاج غفار» جمع می‌شوند.
ادامه مطلب...

مردم مراغه برای کاستن فشار کاری مدافعان سلامت وارد میدان شوند

مراغه- ایرنا- رئیس شورای اسلامی شهر مراغه به وضعیت شیوع کرونا در این شهرستان اشاره کرد و گفت: مردم این شهرستان باید با هوشیاری برای کاستن فشار کاری مدافعان سلامت وارد میدان شوند.
ادامه مطلب...

۱۲ نفر به جرم توزیع و مصرف مواد مخدر در مراغه دستگیر شدند

مراغه- ایرنا- فرمانده انتظامی مراغه به کشف ۲ کیلو و ۶۳ گرم انواع مواد مخدر در این شهرستان اشاره کرد و گفت: ۱۲ نفر نیز در این رابطه به جرم توزیع و مصرف مواد مخدر دستگیر شدند.
ادامه مطلب...

وضعیت کرونا در مراغه سیاه می‌شود؟

مراغه- ایرنا- در شرایطی که تعداد بستری‌ها و مبتلایان کرونا در مراغه لحظه به لحظه در حال افزایش است و ضریب اشغال تخت‌های بیمارستانی ساعت به ساعت بالاتر می‌رود، این سئوال اساسی در ذهن بسیاری از اهالی وجود دارد که آیا با وجود تجمع روزهای اخیر وضعیت کرونا در این شهرستان از قرمز به سیاه تغییر می‌کند؟
ادامه مطلب...

پنج تُن مرغ زنده فاقد مجوز در مراغه کشف شد

مراغه- ایرنا- فرمانده انتظامی مراغه به کشف پنج تن مرغ زنده بدون مجوز از یک دستگاه کامیون در این شهرستان اشاره کرد و گفت: ماموران پلیس آگاهی حین گشت‌زنی در محورهای مواصلاتی به این کامیون در حال تردد مشکوک شده و آن را برای بررسی متوقف کرده بودند.
ادامه مطلب...

تذکرهای تبلیغات اسلامی به هیئت‌های عزاداری مراغه به ۱۹۲ مورد رسید

مراغه- ایرنا- رئیس اداره تیلیغات اسلامی مراغه با اشاره به اینکه عزاداری در محرم و صفر امسال به دلیل شرایط ناشی از کرونا باید طبق دستورالعمل و ضوابط ابلاغی اجرا شود، گفت: بر این اساس ۱۸۰ تذکر شفاهی و ۱۲ تذکر کتبی به هیئت‌ها، حسینیه‌ها، هیات امنای مساجد و همچنین مداحان ابلاغ شد.
ادامه مطلب...

آسفالت‌ریزی مسیر روستای گردشگری آشان مراغه آغاز شد

مراغه - ایرنا - بخشدار مرکزی مراغه گفت: با پیگیری‌های انجام شده، طرح بهسازی و آسفالت‌ریزی مسیر روستای گردشگری آشان در دستور کار قرار گرفت و امروز پس از اتمام زیرسازی، آسفالت‌ریزی مسیر آغاز شد.
ادامه مطلب...

مرثیه‌خوانی در «منظومه خرد» 

مراغه- ایرنا- در حالی که عصای سفید تاشده و یک کتاب بزرگ زیر بغل دارد، با کمک یکی از حسینیان به ردیف اول مجلس عزا در فضای باز مدرسه «منظومه خرد» هدایت می‌شود.
ادامه مطلب...