بازگشت عشایر سهند به مناطق قشلاقی پایان یافت

مراغه- ایرنا- سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مراغه با بیان اینکه بازگشت عشایر سهند به مناطق قشلاقی از چندین روز قبل آغاز شده بود، بیان کرد: آخرین بازماندگان عشایر در مناطق ییلاقی سهند به مناطق قشلاقی برگشتند.
ادامه مطلب...

افزایش ۴۰ درصدی پرداخت وام به دانش‌بنیان‌های آذربایجان‌شرقی

مراغه-ایرنا- معاون پشتیبانی پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: پرداخت تسهیلات به شرکت های دانش بنیان و فناور در استان ۴۰ درصد افزایش یافته است.
ادامه مطلب...

فرماندار: طرح ساماندهی صوفی‌چای مراغه با ۲۰ میلیارد تومان اعتبار دولتی...

مراغه- ایرنا- «داود اسدیان» فرماندار شهرستان ویژه مراغه گفت: برخی از مصوبه‌های سفر رئیس‌جمهور به استان و نماینده ویژه ایشان به مراغه مشخص شده و بر اساس آن ۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای طرح گردشگری فاز چهارم صوفی‌چای اختصاص یافته است.
ادامه مطلب...

فیلم؛ تجلیل از «احتشام‌زاده» اسطوره پینگ‌پنگ ایران در مراغه

مراغه- ایرنا- «مجید احتشام‌زاده» اسطوره پینگ‌پنگ ایران که به مراغه سفر کرده بود، در حاشیه مسابقات جام «سهند» مورد تجلیل مسئولان محلی و ورزشکاران این رشته ورزشی قرار گرفت.
ادامه مطلب...

مراغه میزبان مسابقات وزنه‌برداری کارگری کشور

مراغه- ایرنا- هفته دوم مسابقات وزنه‌برداری باشگاه‌های کارگری کشور به میزبانی تیم شرکت تعاونی کیمیای مراغه که صدرنشین نیم‌فصل است، آغاز شد تا ۴۲ ورزشکار در چهار وزن نخست این لیگ به رقابت بپردازند.
ادامه مطلب...

عوامل موثر بر خلاء عملکرد در تولید گندم دیم کدامند؟

مراغه- ایرنا- رئیس بخش مدیریت منابع در موسسه تحقیقات کشاورزی دیم کشور گفت: ارزیابی‌ عملکرد گندم دیم نشان داده است که در ارتباط با تاریخ کاشت ۱۹ درصد کشاورزان، در مورد تراکم کشت ۵۰ درصد آنان، در تغذیه گیاهی ۷۰ درصد کشاورزان و در مورد مدیریت علف‌های هرز ۸۰ درصد دیمکاران به توصیه‌های به‌زراعی عمل نمی‌کنند.
ادامه مطلب...

پژوهشگر زراعت دیم: کشت پاییزه حبوبات به ویژه نخود توسعه یابد

مراغه- ایرنا- عضو هیئت علمی و رئیس بخش حبوبات موسسه تحقیقات کشاورزی دیم کشور گفت: بر اساس نتایج تحقیقات در این موسسه، تولید و عملکرد گیاهان پائیزه بیشتر از گیاهان بهاره بوده و در مورد برخی از آنها از جمله نخود از ثبات عملکرد بیشتری نیز برخوردار است.
ادامه مطلب...

محصولات دیم نقش مهمی در امنیت غذایی کشور دارند

مراغه- ایرنا- رئیس موسسه تحقیقات کشاورزی دیم کشور گفت: بر اساس آخرین آمار منتشر شده پنج میلیون و ۸۰۰ هزار هکتار از زمین‌های کشاورزی، زیر کشت دیم قرار دارد که ارزش اقتصادی محصول تولیدی از این میزان بالغ بر ۱۰۰ هزار میلیارد تومان است و این شیوه زراعت نقش مهمی در امنیت غذایی کشور دارد.
ادامه مطلب...

خادمان موکب ۱۴۰۰ شهید مراغه به کربلا عازم شدند

مراغه- ایرنا- مسئول موکب هزار و ۴۰۰ شهید مراغه بیان کرد: ۴۰ خادم این موکب به کربلای معلی عازم شدند تا پس از استقرار، روزانه برای هزار نفر صبحانه، ناهار و شام تحویل داده و برای بیش از ۷۰۰ نفر اسکان دهند.
ادامه مطلب...

فرماندار: ۲۰ میلیارد تومان برای طرح گردشگری حاشیه صوفی‌چای مراغه اختصاص...

مراغه- ایرنا- معاون استاندار آذربایجان‌شرقی و فرماندار شهرستان ویژه مراغه گفت: برخی از مصوبه‌های سفر رئیس‌جمهور به استان و نماینده ویژه ایشان به مراغه مشخص شده و بر اساس آن ۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای طرح گردشگری فاز چهارم صوفی‌چای اختصاص یافته است.
ادامه مطلب...