«ایرانوتریوم» فسیل‌ ایرانی – مراغه‌ای مقیم پاریس

مراغه- ایرنا- فسیل‌های هفت تا ۹ میلیون ساله از پستانداران اطراف سهند در هر اندازه و شکلی دارای ارزش جهانی است اما فسیل گونه‌ای از کرگدن ایرانی با عنوان «ایرانوتریوم» در میان همه آنها، اهمیتی ویژه دارد تا جایی که یکی از نمونه‌های آن در موزه تاریخ طبیعی پاریس نگهداری می‌شود.
ادامه مطلب...

فرماندار: ۱۴۰۱سال توسعه و آبادانی مراغه خواهد بود

مراغه- ایرنا- معاون استاندار آذربایجان‌شرقی و فرماندارویژه شهرستان مراغه گفت: با همراهی، همدلی و همکاری جوانان و مسئولان خدمتگزار ، ۱۴۰۱ سال توسعه و آبادانی مراغه خواهد بود.
ادامه مطلب...

پنج تن شیر خام فاسد در شهرستان عجب‌شیر معدوم شد

مراغه-ایرنا- مدیرکل دامپزشکی آذربایجان شرقی از کشف و معدوم سازی ۵ تن شیر خام فاسد در راستای طرح تشدید کنترل و نظارت بهداشتی عید نوروز و ماه مبارک رمضان سال ۱۴۰۱در شهرستان عجب شیر خبر داد.
ادامه مطلب...

بازار پرشور نوروزی در مراغه

مراغه- ایرنا- بازار مراغه در آستانه حلول سال ۱۴۰۱ شور و حال نویدبخشی دارد و برخی از مسافران نوروزی از هم‌اکنون در گوشه و کنار این بازار به چشم می‌خورند؛ بازارچه‌هایی سنتی و مسقف این کهن‌شهر از جذابیت خاصی برای گردشگران برخوردار است.
ادامه مطلب...

تبلور خدمت‌رسانی به عشق رضوی در مراغه

مراغه- ایرنا- وقتی بیماری در عین نداری به سراغش آمد، کهولت و زمین‌گیر بودنش را به حساب نیاورده بود و خدا می‌داند که اگر خادم‌یاران و یاوران رضوی مراغه پا به میدان نمی‌گذاشتند، این پیرزن تنها چقدر باید درد بیماری را به خاطر ناعلاجی تحمل می‌کرد.
ادامه مطلب...

مدیرکل آموزش و پرورش: امسال ۱۴۳ مدرسه خیرساز و مشارکتی در آذربایجان‌شرقی...

مراغه- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان‌شرقی گفت: امسال ۱۴۳ مدرسه خیرساز و مشارکتی با ۵۵۰ کلاس درسی در سطح استان احداث شد.
ادامه مطلب...

یاد امام و شهدا

مراغه- ایرنا- درک کامل سخنان رهبری در مورد اینکه «مساله‌ی شهید و ایثارگری موتور حرکت جامعه است» شاید در نگاه نخست کمی دشوار به نظر برسد اما وقتی انتظار شهدا را با وصیت‌نامه آنان رمزگشایی کنیم، تاثیر این فرهنگ در پیشرفت روزافزون جامعه را به راحتی در می‌یابیم.
ادامه مطلب...

تجدید بیعت با شهدا در مراغه

مراغه- ایرنا- مراسم گرامیداشت ۲۲ اسفندماه مصادف با روز شهدا همزمان با غبارروبی و عطرافشانی مزار شهدای گمنام مراغه با حضور جمعی از مسئولان برگزار شد. عکس: سجاد عبدی
ادامه مطلب...

رویکرد مبتنی بر عدالت فرهنگی در دولت مردمی

مراغه- ایرنا- وقتی یک وزیر برای کلنگ‌زنی چند طرح فرهنگی و هنری به مناطق محروم سفر می‌کند، نگاه مبتنی بر عدالت فرهنگی دولت سیزدهم بار دیگر یادآوری می‌شود و نشان می‌دهد که در گام دوم انقلاب از «مبارک‌شهر» آذربایجان‌شرقی تا «نیک‌شهر» سیستان و بلوچستان برای این دولتمردان مردمی، حکم یکسانی دارد.
ادامه مطلب...

سفر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به مناطق کم‌برخوردار ملکان

مراغه- ایرنا- عملیات اجرایی چهار طرح فرهنگی و هنری در مناطق محروم ملکان از جمله دارالقرآن «مبارک‌شهر» و مجتمع فرهنگی هنری «لیلان» در سفر یکروزه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به این شهرستان آغاز شد.
ادامه مطلب...