بهره‌برداری از ۲ طرح اشتغال‌زایی در مرکز ترک اعتیاد گلستان مراغه

مراغه- ایرنا- ۲ طرح اشتغال‌زایی با حضور جمعی از مسئولان شهرستان و خیران امروز دوشنبه در مرکز ترک اعتیاد گلستان مراغه به بهره‌برداری رسید.
ادامه مطلب...

تولید کیتوسان از پوست دورریز میگو در مراغه

مراغه - ایرنا - یک شرکت فناور در مراغه، موفق به تجاری‌سازی کیتوسان به روش جدید و با استفاده از پوست دوریز میگو ت شده است.
ادامه مطلب...

توسعه کشت دیم، راهبرد امنیت غذایی در شرایط کم‌آبی

مراغه- ایرنا- توسعه کشت دیم اگرچه اکنون یکی از گزینه‌های منطقی برای حل مشکلات پیش‌روی آب و کشاورزی به شمار می‌رود اما به عقیده کارشناسان این نوع از زراعت را در آینده باید به عنوان راهبردی اجباری برای تامین امنیت غذایی در پیش گرفت.
ادامه مطلب...

رئیس انتقال خون: اهدای خون در مراغه پس از بارش‌های اخیر کاهش یافت

مراغه - ایرنا - رییس پایگاه انتقال خون مراغه گفت: اهدای خون در این شهرستان طی هفته گذشته و پس از بارش‌های چشمگیر برف و سرمای هوا کاهش یافت و بر همین اساس از ساکنان شهرستان‌های مراغه، بناب، عجب‌شیر و ملکان دعوت می‌شود تا این پایگاه را در تامین ذخیره نرمال خون یاری کنند.
ادامه مطلب...

حس خوب زندگی در مراغه برفی

مراغه- ایرنا- بارش موقر برف پس از مدت‌های مدید، رخت سپیدی برای مراغه، عروس دامنه‌های جنوب سهند به ارمغان آورد و بار دیگر حس خوب زندگی را در روح و روان مردمان این کهن‌دیار دمید؛ حس و حالی که همواره در آثار هنرمندان و شاعرانش نیز تبلور می‌یابد.
ادامه مطلب...

کاهش مشکلات ترافیکی شهر مراغه نیازمند همکاری همه سازمان‌هاست

مراغه- ایرنا- رئیس شورای اسلامی شهر مراغه گفت: کاهش مشکلات ترافیکی موجود در شهر مراغه نیازمند همکاری و همراهی همه دستگاه‌های اجرایی و خدمات‌رسان است.
ادامه مطلب...

نقش بی‌بدیل رسانه‌ در فراگیری آموزش‌های سواد رسانه 

مراغه- ایرنا- امروزه رسانه در حال تبدیل شدن به یک نهاد اجتماعی تاثیرگذار در زمینه‌های مختلف فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی بوده و همین تاثیر رو به رشد، تولید محتوای آموزشی و آگاهی‌بخش برای کاربران فضای مجازی را اجتناب‌ناپذیر کرده است. 
ادامه مطلب...

مطالعات منطقه فسیلی مراغه، ظرفیتی برای توسعه گردشگری

مراغه- ایرنا- مطالعات مربوط به منطقه فسیلی مراغه در حقیقت ظرفیتی برای توسعه گردشگری کشور در زمینه تاریخ طبیعی بر حسب تجربه‌های بین‌المللی محسوب می‌شود و این ظرفیت طی حدود ۲ دهه اخیر و با حفاری‌ها و استخراج فسیل‌ها از سوی سازمان حفاظت محیط زیست بیش از پیش تقویت شده است. 
ادامه مطلب...

پرواز امروز تهران - سهند آذربایجان شرقی به علت مشکل فنی هواپیما لغو...

تبریز - ایرنا - مدیر فرودگاه سهند گفت: پرواز امروز فرودگاه مهرآباد تهران - سهند آذربایجان شرقی به علت بروز مشکل فنی و زمین گیر شدن هواپیما در تهران، لغو شد.
ادامه مطلب...

مراغه به پارک فسیل نیاز دارد؟

مراغه- ایرنا- منطقه فسیلی مراغه در حالی به بهشت دیرینه‌شناسان جهان شهرت دارد که در هیچیک از فضاهای عمومی این شهرستان اثری از المان‌های مرتبط یا مجسمه‌های فسیل‌های چندمیلیون ساله این منطقه به چشم نمی‌خورد و حتی جای خالی پارک فسیل هم در این شهر احساس می‌شود.
ادامه مطلب...