توسعه مراغه با اقتصاد روستامحور

مراغه- ایرنا- روستاهای دور و نزدیک مراغه دارای ظرفیت‌های بی‌بدیل اقتصادی است و اگرچه شهرنشینی در آن طی دهه‌های اخیر با افزایش جهشی مواجه شده اما همچنان مناطق روستایی بستر توسعه اقتصادی این شهرستان محسوب می‌شود.
ادامه مطلب...

شور و نشاط مردم جنوب آذربایجان‌شرقی با بارندگی پاییزی

مراغه- ایرنا- بارش باران و برف پاییزی به زندگی در شهرستان‌های مختلف جنوب آذربایجان‌شرقی شور و نشاط دوباره بخشیده و علاوه بر تمیز کردن هوا، کشاورزان و ساکنان منطقه را به وجد آورده است.
ادامه مطلب...

فرماندار مراغه بر توجه به ورزش همگانی تاکید کرد

مراغه- ایرنا- معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مراغه گفت: توسعه ورزش همگانی و نگاه ویژه به رشته های ورزشی افتخار آفرین باید اولویت اول ورزش در این شهرستان باشد و با جدیت بیشتری دنبال شود.
ادامه مطلب...

فرمانده انتظامی: بیش از ۱۳۴ هزار قرص غیرمجاز در ملکان کشف شد

مراغه- ایرنا- فرمانده انتظامی ملکان گفت: بیش از ۱۳۴ هزار قرص غیرمجاز توسط ماموران انتظامی شهرستان کشف و یک نفر به عنوان متهم دستگیر شد.
ادامه مطلب...

شورای ششم شهر مراغه خودروهای در اختیار شهرداری را ساماندهی می‌کند

مراغه- ایرنا- جلسه علنی شورای اسلامی شهر مراغه با دستور کار ساماندهی خودروهای شهرداری برگزار شد و هریک از اعضا با هدف کاهش هزینه‌ها و اصلاح آنچه که رویه‌های غلط سابق خوانده شد، نظر خود را در مورد این طرح بیان کردند. 
ادامه مطلب...

فرصت‌های پیشرفت و آبادانی ملکان

مراغه- ایرنا- ملکان با داشتن بیش از ۱۰ هزار هکتار تاکستان، به عنوان قطب تولید انگور کشور شناخته می‌شود و سکونت خود ۷۰ درصد جمعیت آن در مناطق روستاهایی، اهمیت توجه دولت به این قشر مولد را در این شهرستان مشخص می‌کند. 
ادامه مطلب...

طرح ترافیکی در محورهای گردشگری نوا و علویان اجرا می‌شود

مراغه- ایرنا- معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مراغه گفت: با توجه به بروز حوادث و سوانح متعدد، طرح ترافیکی مصوب شورای ترافیک این شهرستان در محورهای گردشگری منتهی به روستاهای نوا و علویان به عنوان ضرورتی حیاتی اجرا می شود.
ادامه مطلب...

رزمایش ساعت صفر در مراغه برگزار شد

مراغه- ایرنا- معاون استاندار آذربایجان شرقی و فرماندار ویژه شهرستان مراغه گفت: دومین رزمایش ساعت صفر در راستای سنجش آمادگی نیروهای امدادی، انتظامی و خدماتی شهرستان در مواقع بحران همچون انفجار گاز و آتش سوزی برگزار شد.
ادامه مطلب...

محوطه رصدخانه مراغه بهسازی می‌شود

مراغه- ایرنا- شهردار مراغه گفت: مقدمات طرح بهسازی محوطه رصدخانه مراغه با تدوین نقشه های نهایی و فنی با نظارت کارشناسان میراث فرهنگی این شهرستان و نیز تحویل زمین، فراهم شده است و در روزهای آتی اجرایی می‌شود.
ادامه مطلب...

دانش‌آموز مراغه‌ای مدال نقره المپیاد جغرافیا را کسب کرد

مراغه- ایرنا- مدیر آموزش و پرورش مراغه گفت: یکی از دانش آموزان این شهرستان موفق به کسب مدال نقره المپیاد کشوری در رشته جغرافیا شد.
ادامه مطلب...