امسال چهار هزار تن قیر برای آسفالت معابر عمومی شهر مراغه تامین می‌شود

مراغه- ایرنا- رئیس کمیسیون عمرانی شورای اسلامی شهر مراغه با بیان اینکه سال گذشته یکهزار و ۲۰۰ تن قیر در اختیار شهرداری قرار گرفته بود، گفت: امسال در سایه رایزنی‌ها و پیگیری‌های انجام شده چهار هزار تن قیر برای آسفالت معابر عمومی شهر از طریق خرید، سازمان همیاری‌ها و سازمان بازآفرینی شهری تامین می‌شود.
ادامه مطلب...

فرماندار: تکمیل چهار طرح مهم مراغه در سفر رئیس‌جمهور پیگیری می‌شود

مراغه- ایرنا- معاون استاندار آذربایجان‌شرقی و فرماندار ویژه مراغه گفت: همزمان با سفر رئیس‌جمهور و اعضای هیئت دولت به استان، تکمیل چهار طرح شامل آزادراه مراغه-هشترود، کنارگذر جنوبی، بیمارستان نیمه‌کاره ارتش و استادیوم پنج هزار نفری به عنوان مطالبه مردم شهرستان پیگیری می‌شود.
ادامه مطلب...

فصل جدیدی از عمرانی شهری در مراغه رقم خورده است؟

مراغه- ایرنا- شهردار مراغه امروز، یکشنبه در جلسه شورای اداری مراغه که با هدف استقبال از سفر هئیت دولت به آذربایجان‌شرقی تشکیل شد، از اجرای حجم قابل توجهی از طرح‌های عمرانی در گوشه و کنار این کهن‌شهر سخن به میان آورد که به نظر می‌رسد تحقق آنها فصل جدیدی از عمران شهری را رقم بزند. 
ادامه مطلب...

دانشگاه مراغه در ردیف دانشگاه‌های برتر چهاردهمین جشنواره بین‌المللی...

مراغه- ایرنا- انجمن‌ علمی دانشجویی دانشگاه مراغه در چهاردهمین جشنواره بین‌المللی حرکت با کسب دو عنوان برگزیده، خوش درخشید و در بخش دانشگاه‌های برتر حائز عنوان سوم این دوره از جشنواره قرار گرفت. 
ادامه مطلب...

طرح‌های مرتبط با ژئوپارک مراغه در قالب فرصت‌های مطالعاتی تعریف می‌شود

مراغه- ایرنا- رئیس اداره محیط زیست مراغه با بیان اینکه مراکز دانشگاهی شهرستان نسبت به هدایت پایان‌نامه‌های دانشجوئی به موضوعات مرتبط با ژئوپارک اقدام می‌کنند، گفت: طرح‌های مرتبط با ژئوپارک مراغه در قالب فرصت‌های مطالعاتی پسادکتری تعریف می‌شود.
ادامه مطلب...

‍ کشف ۳۰ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال کالای احتکاری در مراغه

مراغه- ایرنا- فرمانده انتظامی مراغه گفت: انبار بزرگ کالاهای اساسی احتکار شده به ارزش ۳۰ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال در این شهرستان کشف و ضبط شد.
ادامه مطلب...

میزگرد ایرنا؛ منطقه فسیلی بخشی از ظرفیت مراغه برای ایجاد ژئوپارک

مراغه- ایرنا- برگزاری پانزدهمین همایش انجمن دیرینه‌شناسی ایران در مراغه فرصتی برای بررسی راهکارهای توسعه این شهرستان با محوریت منطقه فسیلی فراهم کرد و میزگردی هم در این زمینه با حضور صاحب‌نظران در دفتر ایرنا برگزار و مشخص شد که منطقه فسیلی تنها بخشی از ظرفیت طبیعی این شهرستان برای ایجاد ژئوپارک است.
ادامه مطلب...

راهکار توسعه مراغه با محوریت بهشت دیرینه‌شناسان جهان

مراغه- ایرنا- برگزاری پانزدهمین همایش انجمن دیرینه‌شناسی ایران در مراغه فرصتی برای بررسی راهکارهای توسعه این شهرستان با محوریت منطقه فسیلی فراهم کرد و میزگردی در این زمینه با حضور صاحب‌نظران ملی و مسئولان محلی از جمله معاون استاندار آذربایجان‌شرقی و فرماندار ویژه مراغه در دفتر ایرنا برگزار شد.
ادامه مطلب...

کتاب سردار بی‌نشان زرهی در مراغه رونمایی شد

مراغه- ایرنا- کتاب سردار بی‌نشان زرهی «شهید نورالدین مقدم» به راویت‌گری و نویسندگی رزمنده هشت سال دفاع مقدس«میراحمد موسوی» و با بازنویسی «مجید محبوبی» با حضور مسئولان استانی و شهرستانی در مراغه رونمایی شد.
ادامه مطلب...

پایه‌گذاری ژئوپارک سهند با محوریت مراغه طی سال ۱۳۸۹ پیشنهاد شد

مراغه- ایرنا- ارزیاب بین‌المللی شبکه ژئوپارک‌های جهانی یونسکو گفت: طی سال ۱۳۸۹ کتاب اینجانب با عنوان «اطلس توانمندی‌های ژئوپارک و ژئوتوریسم ایران» توسط سازمان زمین‌شناسی کشور منتشر شد و پیشنهاد قطعی برای ثبت ملی و جهانی منطقه سهند به مرکزیت مراغه به عنوان ژئوپارک در این کتاب مطرح شد.
ادامه مطلب...