پرسش دانشجویان مراغه و پاسخ دبیر کمیسیون امنیت ملی مجلس

مراغه- ایرنا- جشن روز دانشجو امروز، شنبه در دانشگاه آزاد اسلامی مراغه برگزار، و علاوه بر رونمایی از المان شهید «رضا الماسی»، دانشجوی شهید مدافع امنیت این واحد دانشگاهی، جلسه پرسش و پاسخی نیز با حضور «علی علیزاده»، دبیر اول کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی برگزار شد.
ادامه مطلب...

جلب مشارکت اهالی در بازگشایی مسیر روستاهای فاقد راه احداثی مراغه

مراغه- ایرنا- مراغه ۵۳ روستای سخت‌گذر و فاقد راه احداثی دارد که بازگشایی آنها در هنگام بارش برف همواره با مشکلاتی مواجه می‌شود؛ مسیرهایی که به گفته فرماندار این شهرستان، امسال از ظرفیت محلی و در حقیقت از مشارکت اهالی و دهیاری‌ها برای بازگشایی آنها استفاده می‌شود.
ادامه مطلب...

اهتمام برای اجرای طرح‌های توسعه‌ای بر زمین مانده مراغه

مراغه- ایرنا- برخی طرح‌های عمرانی و سرمایه‌گذاری مراغه همچون «شدادیه»، آبدرمانی «شور سو»، مجموعه گردشگری «دره گشایش» و حتی آبرسانی به شهرک صنعتی این شهرستان، سال ها و چه بسا دهه‌هاست که به طرح‌های نشدنی تبدیل، و گره‌گشایی آنها از دولت‌های گذشته به دولت سیزدهم منتقل شده است.
ادامه مطلب...

مصوبه‌های کارگروه تسهیل تولید آذربایجان‌شرقی در مراغه + فیلم

مراغه ایرنا- کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید آذربایجان‌شرقی امروز/ چهارشنبه / با محوریت مراغه در محل فرمانداری برگزار و علاوه بر گره‌گشایی از ۲ طرح‌ سرمایه‌گذاری گردشگری، تامین ۲۰ لیتر بر ثانیه آب برای شهرک صنعتی شهرستان نیز در این کارگروه تصویب شد.
ادامه مطلب...

علت نبود تعادل میان عرضه و تقاضای تسهیلات بانکی

مراغه- ایرنا- وقتی پول بیش از اندازه به جامعه تزریق شود، تقاضا نیز به دنبال آن روند صعودی می‌گیرد و تولید داخلی جوابگو نخواهد بود؛ بر همین اساس همان مقدار کالا با پول بیشتری خریداری می‌شود و این موضوع با افزایش قیمت‌ها و تورم همراه می‌شود.
ادامه مطلب...

تخصیص آب به شهرک صنعتی مراغه و رفع موانع سرمایه‌گذاری در دره «گشایش»

مراغه- ایرنا- کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید آذربایجان‌شرقی امروز/ چهارشنبه / با محوریت مراغه در محل فرمانداری برگزار و علاوه بر گره‌گشایی از طرح‌های سرمایه‌گذاری گردشگری همچون مجموعه دره «گشایش»، تامین ۲۰ لیتر بر ثانیه آب برای شهرک صنعتی شهرستان نیز در این کارگروه تصویب شد.
ادامه مطلب...

روزی برای ۶ هزار و ۲۶۴ توانجوی مراغه‌

مراغه- ایرنا- با عصا، ویلچر یا هر وسیله دیگری هم که آمده باشند، اهمیت چندانی ندارد زیرا روحی بلندقامت‌تر از جسم‌شان دارند و نماینده ۶ هزار و ۲۶۴ توانجوی دارای پرونده در بهزیستی مراغه و یک عده دیگر فاقد پرونده در این محفل صمیمی هستند؛ محفلی که فرماندار میهمانش و درددل‌هایش بسیار است.
ادامه مطلب...

رفع بخشی از مشکلات معدن «سنجان» مراغه روی میز مسئولان + فیلم

مراغه- ایرنا- کارشناسان سنگ معدن «سنجان» مراغه را در زمره ذخایر تراورتن و قدمت آن را برابر با دوران سنگی می‌دانند و استفاده از سنگ‌های تراش‌خورده آن در بناهای دوران سلجوقی به بعد را تایید می‌کنند اما با وجود اهمیت گذشته، حال و آینده آن، طی سال‌های قبل بخش‌هایی از این معدن به کاربری‌های دیگر اختصاص یافته است.
ادامه مطلب...

مرکز توانبخشی گلهای امید مراغه با یارانه دولتی اداره می‌شود

مراغه- ایرنا- «معلول کسی است که در خلق لحظه‌ها عاجز باشد» محتوایی که در ورودی مرکز توانبخشی معلولان ذهنی زیر ۱۴ سال مراغه با آن مواجه می‌شویم؛ مرکزی غیردولتی با بیش از ۶۰ مددجو که تنها با یارانه دولتی اداره می‌شود.
ادامه مطلب...

امکان جذب ۱۴ عضو هیئت علمی در دانشکده پزشکی مراغه فراهم شد

مراغه- ایرنا- رئیس دانشکده علوم پزشکی مراغه گفت: ساختمان آموزشی و زیرساخت آزمایشگاهی لازم برای دانشکده پزشکی این شهرستان فراهم شد و ظرفیت چهار نفری اعضای هیئت علمی در فراخوان ۱۹ وزارت بهداشت نیز به ۱۴ نفر افزایش یافت تا تحصیل نخستین دانشجویان پزشکی در این شهرستان طی نیمسال دوم سال تحصیلی آغاز شود.
ادامه مطلب...