استاد دانشگاه مراغه جایزه ماری کوری اتحادیه اروپا را کسب کرد

مراغه - ایرنا - رئیس دانشگاه مراغه گفت: طرح پژوهشی احد محمدزاده استاد و عضو هیات علمی دانشکده فنی و مهندسی این دانشگاه، جایزه ماری کوری اتحادیه اروپا را کسب کرد.
ادامه مطلب...

قطعه ۲ و ۳ آزاد راه هشترود - مراغه بهار سال آینده بهره برداری می‌شود

مراغه - ایرنا - فرماندار هشترود از تصویب ۲۰۰ میلیارد تومان برای آزاد راه هشترود - مراغه خبرداد و گفت: با تزریق این اعتبار ۴۱ کیلومتر قطعه ۲ و ۳ آزاد راه در بهار سال آینده بهره برداری می‌شود.
ادامه مطلب...

هندبالیست نوجوان مراغه‌ای به اردوی تیم ملی دعوت شد

مراغه - ایرنا - رییس اداره ورزش و جوانان مراغه گفت: آراز احمدی هندبالیست ۱۸ ساله این شهرستان به پنجمین و آخرین اردوی تدارکاتی تیم ملی نوجوانان جهت اعزام به مسابقات آسیایی قزاقستان دعوت شد.
ادامه مطلب...

رونمایی از کتاب «بر بال ملائک» در مراغه

مراغه – ایرنا – کتاب «بر بال ملائک» شامل اشعاری در وصف سرداران و ۱۴۰۰ شهید مراغه به همت شهرداری این کهن‌شهر رونمایی شد. 
ادامه مطلب...

نصب کنسول ایرانی در برج مراقبت فرودگاه سهند

مراغه - ایرنا - مدیر فرودگاه سهند مراغه گفت: سامانه ناوبری برج مراقبت این فرودگاه نوسازی و به کنسول ایرانی مجهز شد.
ادامه مطلب...

«رسم محتشم» با گستره توزیع سراسری در مراغه منتشر شد

مراغه – ایرنا – نخستین شماره از فصلنامه «رسم محتشم» که حاوی معرفی، نقد و بررسی متونی از نظم و نثر شیعی در ادبیات فارسی و آذری است، با گستره توزیع سراسری در مراغه منتشر شد.
ادامه مطلب...

تحقیقات کشاورزی دیم، محصول خودباوری مهندسان ایرانی

 مراغه - ایرنا - پس از پیروزی انقلاب اسلامی، مقر مرکز بین‌المللی پژوهش کشاورزی در مناطق خشک و نیمه‌خشک یا «ایکاردا» که پیش از آن قرار بود در ایران استقرار یابد، به سوریه انتقال یافت و موسسه تحقیقات کشاورزی دیم کشور بر حسب نیاز در سال ۱۳۷۲ و با تکیه بر توان داخلی و خودباوری مهندسان ایرانی تاسیس شد.
ادامه مطلب...

روند احداث بخش‌های الحاقی بیمارستان سینای مراغه تسریع می‌شود

مراغه- ایرنا- معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: با تامین اعتبار مورد نیاز، روند احداث بخش‌های الحاقی بیمارستان سینای مراغه تسریع می‌شود.
ادامه مطلب...

فرماندار: کشاورزان مراغه در سال جهش تولید موفق عمل کردند

مراغه - ایرنا - معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مراغه با اشاره به نامگذاری امسال با عنوان «جهش تولید»، گفت: کشاورزان شهرستان در سالجاری موفق عمل کردند و سه تولیدکننده محصولات کشاورزی این شهرستان به عنوان تولیدکنندگان نمونه کشوری شناخته شدند.
ادامه مطلب...

تصویربرداری فیلم «پسرک آدامس‌فروش» در مراغه

مراغه – ایرنا – «ابوالفضل حسن‌پور» نقش جواد را در فیلم «پسرک آدامس‌فروش» بازی می‌کند؛ «جواد» در این فیلم برای امرار معاش دست به کار شده است و تصویری از یک کودکِ کار را به نمایش می‌گذارد.
ادامه مطلب...