محیط طباطبایی: مراغه مظهر نقش‌آفرینی تاریخی ایران در تعامل با دنیاست

مراغه - ایرنا - رییس کمیته ملی موزه‌های ایران (ایکوم) با اشاره به نقش تاریخی ایران در تبادل و تعامل فرهنگی با دنیا از مراغه به عنوان یکی از مظاهر آشکار این نقش‌آفرینی یاد کرد.
ادامه مطلب...

انتقاد دادستان مراغه از وضعیت آسفالت برخی معابر شهری و روستایی

مراغه- ایرنا- دادستان عمومی و انقلاب مراغه گفت: وضعیت آسفالت، روشنایی و علائم در برخی معابر شهری و روستایی شهرستان مناسب نیست.
ادامه مطلب...

خانه تاریخی خیابانی در مراغه ثبت ملی شد

مراغه - ایرنا - رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری مراغه گفت: با تأیید کمیته ثبت آثار غیرمنقول کشور، ثبت ملی «خانه خیابانی» که در خیابان امام خمینی (ره) و بافت تاریخی این شهر قرار دارد، نهایی شد.
ادامه مطلب...

بررسی فصل مشترک روابط ایران و مغولستان در کتاب «آثار موزه ایلخانی»

مراغه - ایرنا - کتاب «آثار فرهنگی، هنری موزه ایلخانی ایران - مراغه» که به معرفی تخصصی دوره دوم حضور مغول‌ها در ایران می‌پردازد، فصل مشترکی در تقویت روابط کنونی ایران و مغولستان به شمار می‌رود و آیین رونمایی از آن فردا، سه‌شنبه برگزار می‌شود.
ادامه مطلب...

ادامه روند قیمت بالای موز، آناناس و خیار در سطح خرده فروشی‌ها

تهران- ایرنا- رییس اتحادیه مرکزی میوه و تره‌بار تهران با اعلام جزئیات قیمت انواع میوه و صیفی‌جات در هفته نخست اسفندماه، گفت: همچنان قیمت هر کیلوگرم موز در میدان ۴۷ هزار تومان، خیار ۱۴ هزارتومان و هر کارتن آناناس بین ۶۵۰ هزار تا ۹۵۰ هزار تومان است.
ادامه مطلب...

کولاک راه ارتباطی ۵۰ روستای نظرکهریزی را بست

مراغه - ایرنا - رئیس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای هشترود گفت: بارش پراکنده برف و کولاک راه ارتباطی ۵۰ روستای بخش نظرکهریزی این شهرستان را مسدود کرد.
ادامه مطلب...

افزایش سرانه در بودجه شهرداری مراغه به ۸۱۰ هزار تومان 

مراغه - ایرنا - سرانه شهروندان مراغه در بودجه شهرداری این شهر که تا سال ۱۳۹۷ در مقایسه با شهرهای همتراز خود پایین‌تر بود، از سال ۱۳۹۸ به بعد با جهش روبرو شده است و اکنون سرپرست شهرداری مراغه می‌گوید: این سرانه مصوب بار دیگر از ۶۲۸ هزار تومان در سال جاری به ۸۱۰ هزار تومان در سال آینده جهش می‌یابد.
ادامه مطلب...

ممنوعیت تجمع در آرامستان‌های «نظرکهریزی»

مراغه - ایرنا - بخشدار بخش نظرکهریزی به ممنوعیت تجمع در آرامستان‌های شهر و روستاهای آن طی اولین پنجشنبه ماه رجب اشاره کرد و گفت: این ممنوعیت بر اساس مصوبه ستاد کرونای شهرستان اعمال می‌شود.
ادامه مطلب...

شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌شرقی در مسیر توسعه

تبریز - ایرنا - شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌شرقی در هفت سال اخیر به رغم محدودیت‌های ناشی از تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی و مالی ناشی از آن، به پویایی و توسعه ولو با سرعت اندک ادامه داده است.
ادامه مطلب...

استاد دانشگاه مراغه جایزه ماری کوری اتحادیه اروپا را کسب کرد

مراغه - ایرنا - رئیس دانشگاه مراغه گفت: طرح پژوهشی احد محمدزاده استاد و عضو هیات علمی دانشکده فنی و مهندسی این دانشگاه، جایزه ماری کوری اتحادیه اروپا را کسب کرد.
ادامه مطلب...