تصادف پراید با پژو در جاده مراغه – هشترود ۸ مصدوم برجا گذاشت

مراغه- ایرنا- رئیس اورژانس و فوریت‌های پزشکی مراغه گفت: تصادف پراید با یک دستگاه پژوپارس در جاده مراغه – هشترود هشت مصدوم برجا گذاشت. 
ادامه مطلب...

پویش مردمی «ما همه پاکبانیم» در مراغه راه‌اندازی شد

مراغه- ایرنا- تا همین چند سال قبل دهه اول ماه محرم که به پایان می‌رسید، حجمی از ظروف یکبار مصرف و زباله در کف خیابان‌ها و کوچه‌های شهر مراغه برجا می‌ماند؛ ظروفی که برای پخش نذری استفاده شده بود و جمع‌آوری آنها بر دوش پاکبانان شهرداری سنگینی می‌کرد.
ادامه مطلب...

حوله‌بندان، عزاداری منحصربفرد مراغه در عاشورا

مراغه- ایرنا- حوله‌بندان یا احرام‌بندی از آیین‌های سنتی عزاداری طی صبح روز عاشورا در مراغه است که بیشتر با شعار «الله‌الله حسین وینه/ خدایا خدایا حسین چه شد؟» شناخته می‌شود. 
ادامه مطلب...

شمع‌گردانی آیین سنتی و ثبت ملی مراغه در تاسوعای حسینی

مراغه- ایرنا- آیین شمع‌گردانی که در زبان محلی به آن «شمع پایلاماق» گفته می‌شود در زمره آثار ملموس فرهنگی و مذهبی ملی به ثبت رسیده است و همزمان با عصر روز تاسوعا در محله‌ها، مساجد، تکایا و اماکن مذهبی و زیارتی مراغه برگزار می‌شود.
ادامه مطلب...

تصادف رانندگی در مراغه بک‌کشته بر جا گذاشت

مراغه-ایرنا- تصادف ۲ دستگاه خودروی سواری در جاده مراغه - هشترود، سه مصدوم و یک فوتی بر جا گذاشت.
ادامه مطلب...

عضو مجلس خبرگان: خبرنگاران امانتدار باشند

مراغه- ایرنا- نماینده مردم آذربایجان‌شرقی در مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه مراغه با اشاره به فرا رسیدن ۱۷ مرداد و روز خبرنگار مصادف با سالروز شهادت «محمود صارمی»، خبرنگار ایرنا در افغانستان طی سال ۱۳۷۷، بیان کرد: خبرنگاران باید امانتدار، صادق و امین باشند. 
ادامه مطلب...

توزیع ۷۰۰ بسته معیشتی در عجب‌شیر 

مراغه- ایرنا- فرمانده سپاه ناحیه عجب‌شیر گفت: ۷۰۰ بسته معیشتی به ارزش ۳۰۰ میلیون تومان در قالب مرحله هفتم کمک‌های مومنانه سپاه شهرستان بین نیازمندان واقعی توزیع شد. 
ادامه مطلب...

تاملی بر نمایشگاه «روضه به روایت تصویر» در مراغه

مراغه- ایرنا- نمایشگاه «روضه به روایت تصویر» در مراغه که صحنه‌هایی از کربلای سرخ شهادت تا کربلای سبز بصیرت را بازنمایی می‌کند، امسال ۲۰ ساله شد؛ نمایشگاهی که طی دو دهه گذشته تکامل تدریجی داشته و امروزه از آن، اقدامی در مسیر جهاد تبیین یاد می‌شود.
ادامه مطلب...

خبرهای کوتاه جنوب آذربایجان‌شرقی در ۱۱ مردادماه

مراغه- ایرنا- افتتاح نمایشگاه «از کربلای سرخ شهادت تا کربلای سبز بصیرت»، رهسپار کردن دانش آموزان دختر هشترود به مناطق جنگی شمالغرب کشور و صدور دستور تخلیه برای سالن ورزشی ولی‌عصر(عج) عجب‌شیر از جمله رویدادهای خبری ۱۱ مردادماه در جنوب آذربایجان‌شرقی است.
ادامه مطلب...

توزیع ۱۵۰۰ بسته معیشتی همزمان با دهه اول محرم در مراغه

مراغه- ایرنا- فرمانده سپاه ناحیه مراغه به توزیع ۱۵۰۰ بسته معیشتی طی روز جاری اشاره و بیان کرد: این بسته‌ها اهدایی دهه امامت و ولایت بود که با تاخیر و در روز جاری توزیع شد و علاوه بر آنها و همزمان با دهه اول محرم نیز یک‌هزار بسته معیشتی دیگر در مناطق شهری و روستایی توزیع می‌شود.
ادامه مطلب...