تعداد گردشگران نوروزی مراغه به ۸۹ هزار و ۷۴۷ نفربازدید رسید

 تاریخ خبر:  16 فروردین 1400

مراغه - ایرنا - رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مراغه گفت: از ۲۵ اسفند سال ۱۳۹۹ تا ۱۲ فروردین امسال ۸۹ هزار و ۷۴۷ نفر بازدید در جاذبه‌های طبیعی و اماکن تاریخی و فرهنگی این شهرستان به ثبت رسید.

یعقوب طالبی روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه طی نوروز سال گذشته به دلیل شرایط ناشی از کرونا آمار گردشگران شهرستان نزدیک به صفر بود، افزود: بیشترین بازدید گردشگران نوروزی در سال جاری از میان اماکن تاریخی و فرهنگی به رصدخانه مراغه اختصاص داشت.

وی به بازدید ۱۷ هزار و ۶۴۵ نفر از این رصدخانه اشاره و اضافه کرد: از بین جابه‌های طبیعی شهرستان نیز غار «هامپوئیل» با ۲۵ هزار و ۹۹۸ بازدید، بیشترین تعداد گردشگران نوروزی امسال را به خود اختصاص داد. 

وی بیان کرد: تعداد گردشگران نوروزی امسال در مقایسه با شرایط غیرکرونایی حداقل به میزان ۵۰ درصد کاهش داشت که دلیل اصلی آن خودداری از سفر در وضعیت شیوع کرونا به شمار می‌رود. 

مراغه با حدود ۵۱۵ اثر تاریخی و تپه‌های شناسایی شده جزو ۱۰ شهر دارای بافت غنی تاریخی و فرهنگی در کشور محسوب می‌شود که حدود ۳۰۰ اثر تاریخی آن در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

لینک منبع