تفاهم‌نامه ساخت مدرسه ۶ کلاسه خیرساز در مراغه امضا شد

 تاریخ خبر:  17 فروردین 1400

مراغه - ایرنا - تفاهم‌نامه ساخت مدرسه ۶ کلاسه خیرساز با حضور معاون استاندار آذربایجان‌شرقی و فرماندار ویژه شهرستان مراغه و با اعتباری بالغ بر ۲.۵ میلیارد تومان در محل فرمانداری امضا شد.

به گزارش ایرنا معاون مدیرکل و رییس آموزش و پرورش شهرستان مراغه روز سه‌شنبه در این جلسه گفت: این مدرسه خیرساز توسط «حاج نادر نادری» در روستای نوا از توابع بخش مرکزی و در زمینی به مساحت یکهزار و ۱۰۰ مترمربع و با زیربنای ۷۰۰ مترمربع احداث می‌شود.

به گفته «حسین اکبریان» آورده خیر مدرسه‌ساز ۳۰ درصد خواهد بود و مابقی اعتبار از محل اعتبارات دولتی تامین خواهد شد.

رییس آموزش و پرورش شهرستان مراغه: طی یک ماه گذشته قرارداد چهار مدرسه خیرساز در شهرستان منعقد شده است

وی افزود: طی یک ماه گذشته قرارداد چهار مدرسه خیرساز در شهرستان منعقد شده و همه آنها در حال حاضر در مرحله تهیه نقشه است

وی اضافه کرد: همچنین مراحل ساخت مدرسه یک کلاسه در روستای قره‌کند به اتمام رسیده است و این مدرسه به زودی بهره‌برداری می‌شود.

فرماندار مراغه: اقدامات خیرخواهانه اطلاع‌رسانی شود

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مراغه نیز در این آیین گفت: برای مشارکت و همراهی بیشتر خیران نیازمند اطلاع‌رسانی اقدامات خیرخواهانه هستیم.

سیدعلی موسوی بیان کرد: در حال حاضر وضعیت مدارس به خصوص در روستاهای بخش سراجوی مراغه قابل قبول نیست و در این راستا به مشارکت خیران مدرسه‌ساز نیازمندیم.

وی افزود: همکاری اداره آموزش و پرورش و مجمع خیران مدرسه‌ساز می‌تواند در حل مشکلات پروژه‌های خیرساز و همچنین نوسازی و افزایش تعداد کلاس‌های درسی در شهرستان مفید واقع شود که در این راستا همراهی دستگاه‌های متولی دیگر نیز ضروری است.

به گزارش ایرنا «حاج نادر نادری» که برادر شهید «قلی‌رضا نادری» است، ریاست شورای اسلامی نوا را بر عهده دارد و از معتمدان و خیران این روستا به شمار می‌رود؛ وی در توسعه این روستا همواره پیشگام بوده و به گفته مسوولان شهرستانی، همواره در امور مربوط به آبادانی نوا از جمله مسیرگشایی خیابان اصلی و آسفالت‌ریزی معابر اصلی و فرعی روستا مشارکت فعال داشته است.

«نادری» از چندین سال قبل احداث این مدرسه را از مسوولان محلی و استانی پیگیری کرده و در نهایت خودش آستین بالا زده است.

گفتنی است از سال۱۳۸۱ مجمع خیران مدرسه‌ساز در مراغه به صورت رسمی فعالیت خود را آغاز کرد اما با توجه به قدمت شهرستان از سال ۱۳۰۱ تا به امروز ۱۰۰ مدرسه با ۵۰۰ کلاس درس از سوی خیران در مراغه احداث شده که از این تعداد نوسازی ۵۵ مدرسه از سال ۱۳۸۸ تاکنون بوده است.

حدود ۵۱ هزار دانش‌آموز و سه هزار کادر فرهنگی در ۵۵۰ مدرسه دولتی و غیردولتی مراغه در حال تحصیل و تدریس هستند.

لینک منبع