فرماندار هشترود: چاپ آگهی ترحیم به منظور تجمع مردم ممنوع است

 تاریخ خبر:  19 فروردین 1400

مراغه - ایرنا - فرماندار هشترود با اشاره به وضعیت نگران‌کننده کرونا در این شهرستان، گفت: چاپ آگهی ترحیم در چاپخانه‌ها و تجمع مردم در مجالس ترحیم ممنوع است.

امین امینیان روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با تاکید بر اینکه بر اساس تصمیم این ستاد حتی انتشار این اعلامیه‌ها در فضای مجازی نیز ممنوع می‌باشد، افزود: علاوه بر آن با برگزارکنندگان مراسم عروسی و ترحیم به عنوان عاملان منتشرکننده ویروس کرونا و برهم زننده سلامت جامعه برخورد قضایی خواهد شد.

وی بیان کرد: بی‌توجهی مردم و عادی‌انگاری مسئله باعث افزایش شیوع بیماری کرونا در هفته‌های اخیر شده لذا برای خروج از وضعیت قرمز باید تلاش کنیم تا شرایط فعلی را با تمامی خطرهایش برای مردم تفهیم کنیم.

وی گفت:  به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، خانواده‌های متوفی باید از تجمع کردن در محوطه آرامستان و همچنین برگزاری مراسم تشییع و تدفین خودداری کنند.

به گزارش ایرنا هشترود در وضعیت قرمز کرونا قرار دارد و طبق اعلام وزارت بهداشت سفر به شهرهای قرمز و نارنجی با خودروهای غیربومی و نیز خروج از این شهرها با پلاک بومی ممنوع است؛ همچنین در شهرهای قرمز گروه‌های شغلی ۲، سه و چهار فعالیت ندارد.
مطابق مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا در شهرهای با وضعیت قرمز فقط مشاغل ضروری گروه یک فعالیت می‌کند و ادارات و سازمان‌ها نیز باید با یک سوم نیروهای خود فعالیت کند و بقیه نیروها به صورت دورکار فعالیت خواهند کرد.

لینک منبع