کشف ۴ تن مرغ خارج از شبکه توزیع در مراغه 

 تاریخ خبر:  15 خرداد 1400

مراغه- ایرنا- فرمانده انتظامی مراغه گفت:  چهار تن مرغ بدون مجوز و خارج از شبکه توزیع از یک دستگاه کامیون باری در این شهرستان کشف و توقیف شد.

سرهنگ توحید فارسی روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران افزود: ماموران پلیس آگاهی حین گشت‌زنی در محورهای مواصلاتی این شهرستان به یک دستگاه کامیون باری «فوتون» در حال تردد مشکوک شدند و در بازرسی از این خودرو این میزان گوشت مرغ قاچاق کشف شد.

وی اضافه کرد: ارزش این میزان گوشت سفید بر اساس برآورد کارشناسان حدود ۱۰۰ میلیون تومان برآورد شد و در این ارتباط نیز یک نفر متهم دستگیر و با تشکیل پرونده به مرجع قضائی تحویل شد.

فرمانده انتظامی مراغه بیان کرد: برخورد قانونی و قاطعانه با قاچاق و توزیع خارج از شبکه طیور با جدیت تمام در دستور کار پلیس قرار دارد و از شهروندان نیز درخواست می‌شود هرگونه موارد مشکوک را به مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند.

به گزارش ایرنا در ادامه عرضه مطمئن مرغ، مدل تولید قراردادی نیمچه گوشتی و زنجیره عرضه گوشت مرغ اخیرا در وزارت جهاد کشاورزی طراحی و پیشنهاد شده است که با نهایی شدن آن نقش عوامل بازار، تشکل‌ها و اصناف بیشتر می‌شود و مسئولیت تنظیم بازار مرغ در اختیار آنان قرار می‌گیرد.

در این مدل تشکل‌ها، اتحادیه‌ها، واحدهای بسته‌بندی، کشتارگاه‌ها، واحدهای تولید خوراک طیور، واحدهای مرغ مادر، واحدهای جوجه کشی و صنایع تبدیلی، کارفرما هستند و خدمات بهداشتی، فروش محصول مرغدار، تامین نهاده‌های تولید از جمله جوجه، نهادهای دامی و دارو با قیمت مناسب از سوی آنان در اختیار واحدهای مرغداری قرار می‌گیرد.

شیوه کار به این نحو است که خدمات مذکور در قالب فرم‌های قراردادی ارائه می‌شود و واحدهای مرغداری نیز مرغ را با قیمت مناسب، در زمان معین و با میزان مشخص در اختیار کارفرما قرار می‌دهد و کارفرما نیز مرغ را به وفور و در زمان مناسب به بازار عرضه می‌کند.

هم‌اکنون مرغ به اندازه کافی در حال تولید است و سود تولیدکننده و سایر عوامل نیز در بازار به خوبی دیده شده است اما انحراف‌ها و سودجویی بیش از میزان تعیین شده توسط برخی افراد سبب شده که رفاه مصرف‌کننده با مشکل مواجه شود.

لینک منبع