۲۱۰ بازرس بر فرآیند برگزاری انتخابات در مراغه نظارت می‌کنند

 تاریخ خبر:  16 خرداد 1400

مراغه- ایرنا- رییس هیات بازرسی انتخابات مراغه گفت: در انتخابات خرداد ماه جاری ۲۱۰ بازرس، ۱۴ سربازرس و ۲ بازرس ویژه بر فرآیند برگزاری انتخابات در این شهرستان نظارت می‌کنند.

مینا گلی‌پور روز یکشنبه در نخستین جلسه سربازرسان هیات بازرسی مراغه اظهار داشت: ۱۶۳ نفر از این بازرسان در بخش مرکزی و شهر مراغه و ۴۷ بازرس دیگر در بخش سراجو و شهر خداجو فعالیت می‌کنند.

وی اظهار داشت: سربازرسان باید ارتباطی مستمر در قبل و روز برگزاری انتخابات با بازرسان شعبه‌ها داشته باشند و گزارش‌های احتمالی تخلف را به موقع و سریع برای رسیدگی به هیات بازرسی ارسال کنند.

رییس هیات بازرسی انتخابات شهرستان مراغه هدف از تشکیل هیات بازرسی را جلوگیری از تخلف و حصول اطمینان از اجرای قانون در انتخابات عنوان کرد و ادامه داد: برگزاری صحیح فرآیند انتخابات به عنوان یک وظیفه قانونی، اصلی‌ترین دغدغه هیات بازرسی شهرستان با هدف اعتمادسازی بین مردم است.

«گلی‌پور» بیان کرد: هدف از تشکیل این جلسه نیز ارتقای سطح دانش و توانایی سربازرسان انتخابات بوده و این امر تا حدی دارای اهمیت است که در انتخاب سربازرسان به سوابق و توانایی آنان توجه شده است.

وی در ادامه، ارتقای توانایی و آشنایی سربازرسان با میزان اختیاراتشان را از دیگر اهداف این نشست عنوان کرد و افزود: تمامی این نشست‌ها برای برگزاری انتخاباتی سالم و هرچه باشکوه‌تر تشکیل می‌شود.

«گلی‌پور» با تاکید بر اینکه بازرسان بازوان توانای هیات بازرسی هستند، بیان کرد: بازرسان در طول انتخابات فعال می‌شوند و در نتیجه تعامل سربازرسان و بازرسان تمامی تخلفات احتمالی انتخابات خردادماه ۱۴۰۰ رصد می‌شود.

در این جلسه «عبدالله فرمانی» دبیر هیات بازرسی شهرستان مراغه مواردی در خصوص وظایف بازرسان و سربازرسان در شعب اخذ رای و همچنین نحوه رصد تخلفات انتخاباتی بیان کرد.

«مینا گلی‌پور» رییس هیات بازرسی، عبدالله فرمانی دبیر هیات بازرسی و سعید معصومی عضو هیات بازرسی انتخابات شهرستان مراغه هستند.

ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در تاریخ ۲۸ خردادماه در سراسر کشور برگزار می‌شود.

مراغه با ۲۶۸ هزار نفر جمعیت از دو بخش مرکزی و سراجو تشکیل شده و دارای ۱۷۳ روستا شامل ۷۴ روستا در بخش مرکزی و ۹۹ روستا در بخش سراجو است.

لینک منبع