۴ طرح کشاورزی در مراغه افتتاح شد

 تاریخ خبر:  25 خرداد 1400

مراغه- ایرنا- همزمان با هفته جهاد کشاورزی چهار طرح در زمینه گلخانه‌های مقیاس کوچک، بسته‌بندی تخم‌مرغ و آبیاری قطره‌ای در مراغه به بهره‌برداری رسید.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مراغه روز سه‌شنبه در آیین بهره‌بردرای از این طرح‌ها گفت: برای اجرای این طرح‌های کشاورزی در مجموع ۲ میلیارد و ۴۶ میلیون تومان هزینه شده است.

سیدعلی موسوی افزود: در این راستا ۲ گلخانه مقیاس کوچک تولید محصولات صیفی و گلخانهای در روستای خانقاه با زیربنای ۵۷۰ مترمربع و ۲۴۰ میلیون تومان هزینه به ‌بهره‌برداری رسید.

وی ادامه داد: با اجرای این ۲ طرح کشاورزی که برای آن ۱۸۰ میلیون تومان سرمایه شخصی و ۶۰ میلیون تومان تسهیلات بانکی استفاده شده، زمینه اشتغال برای حداقل پنج نفر به صورت مستقیم ایجاد شده است.

وی اضافه کرد: بهره‌برداری از طرح‌های گلخانه‌ای علاوه بر تولید محصولات کشاورزی در فصول مختلف سال و بازدهی بالا در تولید، زمینه‌ساز کاهش مصرف آب در تولید خواهد بود.

فرماندار مراغه اضافه کرد: همچنین یک واحد بسته‌بندی تخم‌مرغ و تخم بلدرچین نیز با یک میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومان هزینه و بسته‌بندی سالانه حدود یکهزار تن به بهره‌برداری رسید.

موسوی بیان کرد: با اجرای این طرح تولیدی و بسته بندی زمینه اشتغال برای ۱۷ نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم ایجاد شده است.

وی ادامه داد: همچنین طرح آبیاری قطره‌ای در روستای بلوک‌آباد با سطح زیرپوشش ۲.۵ هکتار نیز در روز جاری به بهره‌بردرای رسید.

وی اضافه کرد: این طرح با ۵۶ میلیون تومان تسهیلات کشاورزی و نیز سرمایه بخش خصوصی به بهره‌برداری رسیده و زمینه اشتغال پنج نفر را فراهم کرده است.

لینک منبع