50 درصد سیب آذربایجان شرقی در مراغه تولید می شود

مراغه - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی مراغه از آغاز برداشت سیب در این شهرستان خبرداد و گفت: 50 درصد سیب آذربایجان شرقی در این شهرستان تولید می شود.
ادامه مطلب...

توجه به دغدغه های جوانان از اولویت های کارگروه اجتماعی است

مراغه - ایرنا - معاون فرماندار مراغه گفت: توجه به دغدغه های جوانان و نوجوانان و حل مشکلات و خواسته های این قشر یکی از مهمترین اولویت های کارگروه اجتماعی و فرهنگی است.
ادامه مطلب...

نزدیک به 142 هزار نفر در آذربایجان شرقی بی سوادند

مراغه - ایرنا - معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی از بی سوادی 141 هزار و 918 نفر در استان خبر داد و گفت: براساس سرشماری سال 95، این آمار گروه هدف سنی 10 الی 49 سال را شامل می شود و با توجه به آن 5.7 درصد استان بی سواد هستند.
ادامه مطلب...

استفاده از جوش شیرین و نمک در نانوایی های هشترود بالاست

مراغه - ایرنا - فرماندار هشترود با بیان اینکه میزان استقاده از جوش شیرین و نمک در نانوایی های شهرستان بالاست گفت: با استفاده کنندگان جوش شیرین در واحدهای نان پزی برخورد می شود.
ادامه مطلب...

10میلیارد ریال برای تکمیل ورزشگاه چاراویماق تخصیص یافت

مراغه - ایرنا - نماینده مردم هشترود و چاراویماق در مجلس شورای اسلامی از اختصاص 10 میلیارد ریال برای تکمیل ورزشگاه شهرستان چاراویماق خبرداد و گفت: این مبلغ برای تجهیز و چمن کاری این استادیوم هزینه می شود.
ادامه مطلب...

جام باشگاه های سنگ نوردی کشور راه اندازی می شود

مراغه - ایرنا - دبیر فدراسیون کوهنوردی از راه اندازی نخستین دوره جام باشگاه های سنگ نوردی در آبان ماه سالجاری خبر داد.
ادامه مطلب...

هر مددکار کمیته امداد 380 پرونده مددجویی دارد

مراغه - ایرنا - رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: هر مددکار این نهاد به طور میانگین مسوول رسیدگی به امور 380 مددجو است که بسیار زیاده بود و باید به 100 مورد کاهش یابد.
ادامه مطلب...

دو سوم مدارس آذربایجان شرقی نیاز به بازسازی و مقام سازی دارد

مراغه - ایرنا - مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی گفت: از مجموع 31 هزار کلاس درس فعال استان یک سوم به بازسازی و یک سوم هم به مقاوم سازی نیاز دارد.
ادامه مطلب...

آذربایجان شرقی 2020 روستای بالای 20 خانوار دارد

مراغه - ایرنا - مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان‌ شرقی با بیان اینکه تعداد روستاهای بالای 20 خانوار استان در سال 1390، یک هزار و 950 روستا بود گفت: این رقم در سال 1395 به 2020 روستا رسید که نشان دهنده مهاجرت معکوس به روستاهاست.
ادامه مطلب...

300 کوهنورد پیشکسوت کشور در مراغه گردهم می آیند

مراغه – ایرنا – رئیس اداره ورزش و جوانان مراغه از برگزاری چهارمین گردهمایی پیشکسوتان کوهنوردی و صعودهای ورزشی کشور به میزبانی این شهرستان خبر داد و گفت: این گردهمایی با حضور 300 کوهنورد برگزار می شود.
ادامه مطلب...