عاشورا، صف آرایی حق مقابل باطل بود

مراغه - ایرنا - عضو خبرگان رهبری و امام جمعه مراغه گفت: عاشورا، صحنه عظیم صف آرایی جبهه حق مقابل لشگر باطل بود و این روز و واقعه در اسلام و تاریخ بشریت نظیر ندارد.
ادامه مطلب...

آیین های سنتی عزاداری حسینی در مراغه

مراغه - ایرنا - برگزاری آیین های سنتی سوگواری حسینی در مراغه با قدمتی چندصد ساله برگرفته از فرهنگ و باورهای مذهبی مردمان این خطه تجلی شور فرهنگی و مذهبی در جامعه ای است که محبت و دوستی اهل بیت عصمت و طهارت (ع) را افتخار خود می داند.
ادامه مطلب...

هشترود رتبه اول بیکاری و مهاجرت در آذربایجان شرقی را دارد

مراغه - ایرنا - فرماندار هشترود سخت گیری بانک ها در پرداخت وام و تسهیلات اشتغالزایی را عامل بالا بوردن آمار بیکاری و مهاجرت در این شهرستان عنوان کرد.
ادامه مطلب...

فضاهای آموزشی عجب شیر جوابگوی نیازهای دانش آموزان نیست

مراغه - ایرنا - مدیرآموزش و پرورش عجب شیر با اشاره به افزوده شدن سالانه 200 دانش آموز به تعداد دانش آموزان این شهرستان گفت: فضاهای آموزشی جوابگوی نیازها نبوده و برای جبران هر سال باید دو باب مدرسه به جمع مدارش شهرستان اضافه شود.
ادامه مطلب...

سه انبار احتکار مواد بهداشتی در مراغه کشف شد

مراغه - ایرنا - فرمانده انتظامی مراغه از کشف و توقیف سه انبار بزرگ میلیاردی احتکار مواد بهداشتی و شوینده در این شهرستان خبرداد.
ادامه مطلب...

شاهرگ ارتباطی شمال غرب در پیچ کمبود اعتبار

مراغه - ایرنا - آزادراه مراغه - هشترود به عنوان یک طرح ملی زیرساختی حوزه حمل و نقل شمال غرب کشور، با وجود گذشت چند سال از آغاز رسمی عملیات اجرایی آن، با سرعتی لاک پشتی در حال اجراست و همانند برخی طرح های ناتمام و بلاتکلیف، آینده ای مبهم در انتظار آن است.
ادامه مطلب...

مدارس روستایی چاراویماق با کمبود معلم مواجه هستند

مراغه - ایرنا - فرماندار چاراویماق با اشاره به پراکندگی روستاها و کمبود معلم در مدارس روستایی گفت: آموزش و پرورش با نظارت بر نحوه نقل و انتقال معلمان با تقاضای انتقال معلمانی که تعهد خدمتشان باقیمانده موافقت نکند.
ادامه مطلب...

پینگ پنگ بازان برتر تور ایرانی در مراغه مشخص شدند

مراغه - ایرنا - رئیس اداره ورزش و جوانان مراغه گفت: مسابقات پینگ پنگ تور ایرانی در بخش نوجوانان و جوانان پسر آذربایجان شرقی با حضور 62 بازیکن در مراغه برگزار و نفرات برتر دور نخست این مسابقات مشخص شدند.
ادامه مطلب...

آزادراه پیامبر اعظم محدوده هشترود فاقد استانداردهای لازم است

مراغه - ایرنا - فرماندار هشترود گفت: آزادراه پیامبر اعظم ( ص) حد فاصل این شهرستان تا بستان آباد فاقد استانداردهای لازم بوده و با 37 فوتی در 6 ماهه اول امسال بیشترین تصادفات منجر به فوت را به خود اختصاص داده است.
ادامه مطلب...

تبیین فرهنگ عاشورا در جامعه مستلزم داشتن شعور حسینی است

مراغه - ایرنا - مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه مراغه با اشاره به لزوم تبیین فرهنگ عاشورایی در بین جوانان گفت: شور و شعور حسینی در عزاداری محرم باید در کنار هم وجود داشته باشد.
ادامه مطلب...