آرامستان مراغه در لیله‌الرغائب تعطیل است

مراغه- ایرنا- معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مراغه گفت: آیین حضور در آرامستان‌ها همزمان با لیله الرغائب(اولین شب جمعه ماه رجب)، سنتی دیرینه در آذربایجان است اما امسال به علت شرایط کرونایی آرامستان گلشن زهرا (س) شهرستان تعطیل بوده و هیچگونه مراسمی برای جلوگیری از تجمع مردم برگزار نخواهد شد.
ادامه مطلب...

تحقیقات کشاورزی دیم، محصول خودباوری مهندسان ایرانی

 مراغه - ایرنا - پس از پیروزی انقلاب اسلامی، مقر مرکز بین‌المللی پژوهش کشاورزی در مناطق خشک و نیمه‌خشک یا «ایکاردا» که پیش از آن قرار بود در ایران استقرار یابد، به سوریه انتقال یافت و موسسه تحقیقات کشاورزی دیم کشور بر حسب نیاز در سال ۱۳۷۲ و با تکیه بر توان داخلی و خودباوری مهندسان ایرانی تاسیس شد.
ادامه مطلب...

فرماندار عجب‌شیر: مردم با رعایت نکات بهداشتی به مدافعان سلامت کمک...

مراغه - ایرنا - فرماندار عجب‌شیر گفت: در شرایط خستگی مداوم کادر درمان، مردم با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، میزان ابتلا به کرونا را کاهش داده و از این طریق به مدافعان جبهه سلامت کمک کنند.
ادامه مطلب...

روند احداث بخش‌های الحاقی بیمارستان سینای مراغه تسریع می‌شود

مراغه- ایرنا- معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: با تامین اعتبار مورد نیاز، روند احداث بخش‌های الحاقی بیمارستان سینای مراغه تسریع می‌شود.
ادامه مطلب...

فرماندار: کشاورزان مراغه در سال جهش تولید موفق عمل کردند

مراغه - ایرنا - معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مراغه با اشاره به نامگذاری امسال با عنوان «جهش تولید»، گفت: کشاورزان شهرستان در سالجاری موفق عمل کردند و سه تولیدکننده محصولات کشاورزی این شهرستان به عنوان تولیدکنندگان نمونه کشوری شناخته شدند.
ادامه مطلب...

تصویربرداری فیلم «پسرک آدامس‌فروش» در مراغه

مراغه – ایرنا – «ابوالفضل حسن‌پور» نقش جواد را در فیلم «پسرک آدامس‌فروش» بازی می‌کند؛ «جواد» در این فیلم برای امرار معاش دست به کار شده است و تصویری از یک کودکِ کار را به نمایش می‌گذارد.
ادامه مطلب...

امام راحل زمینه ساز شناخت ایران اسلامی در جهان شد

مراغه- ایرنا- عضو خبرگان رهبری و امام جمعه مراغه با اشاره به نقش رهبری امام خمینی (ره) در شکل گیری و پیروزی انقلاب اسلامی گفت: امام راحل پیام انقلاب اسلامی را به تمامی نقاط جهان صادر کرد و زمینه ساز شناخته شدن ایران اسلامی در دنیا شد.
ادامه مطلب...

کشف یک تن مواد غذائی فاسد از یک فروشگاه در مراغه 

مراغه- ایرنا- معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مراغه گفت: در راستای نظارت بهداشتی بر اماکن عمومی در قالب طرح شهید سلیمانی، یک تن مواد غذائی فاسد و تاریخ گذشته از یک فروشگاه در این شهرستان کشف و توقیف شد.
ادامه مطلب...

نخستین واکسن کرونا در مراغه تزریق شد

مراغه- ایرنا- نخستین واکسن کرونا در مراغه با حضور معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار و رییس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی این شهرستان تزریق شد.
ادامه مطلب...

۲۲ بهمن، نویدبخش استقلال، آزادی و استکبار ستیزی

مراغه- ایرنا- ۲۲ بهمن سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی سرآغازی برای تحقق ارمان های اسلام ناب محمدی (ص) و نویدبخش استقلال، آزادی و استکبار ستیزی ملت بزرگ ایران است.
ادامه مطلب...