تند باد در مراغه برق قسمتی از شهر را قطع و تردد را مختل کرد

مراغه – ایرنا – وزش باد شدید که از صبح روز جاری/پنج شنبه/ در مراغه آغاز شده بود، به شکسته شدن یک اصله درخت افرا در مقابل سینما ارشاد این شهرستان منجر شد که قطع شدن برق قسمتی از شهر و اختلال در تردد خودروها را به دنبال داشت .
ادامه مطلب...

انتشار کتاب فرهنگ سازها اثری از پژوهشگر مراغه ای

مراغه – ایرنا – دانشنامه ای برای آلات موسیقی با عنوان فرهنگ سازها اثری از طغرل طهماسبی، پژوهشگر مراغه ای توسط انتشارات سوره و با تکیه بر اسناد مکتوب یک هزار ساله ایران منتشر شد.
ادامه مطلب...

مراغه میزبان وزنه برداران نوجوان کشور

مراغه – ایرنا – رئیس اداره ورزش و جوانان مراغه گفت: این شهرستان به عنوان خاستگاه نخستین باشگاه وزنه برداری ایران از 21 تا 23 شهریور سال جاری میزبان وزنه برداران نوجوان کشور است.
ادامه مطلب...

8 تا 8 اخبار آذربایجان شرقی

تبریز - ایرنا - سفر استاندار به شهرستان هریس، راه اندازی واحد مرغداری در شبستر، گازرسانی به 257 روستا و خرید 142 تن گندم مازاد توسط تعاون روستایی آذربایجان شرقی اهم اخبار 24 ساعت گذشته استان را تشکیل می دهند.
ادامه مطلب...

آیت الله انتظاری هشترودی، مجتهدی بود که لقب بحرالعلوم گرفت

مراغه – ایرنا – امام جمعه موقت بستان آباد گفت: مرحوم آیت الله سید جلال موسوی انتظاری هشترودی/1264 تا 1355 شمسی/ از مصادیق علمای آگاه و مجتهدی بود که در تمام مراحل زندگی از احکام اسلامی دفاع و لقب بحرالعلوم را دریافت کرد.
ادامه مطلب...

ایجاد 6 رشته جدید در مراکز علمی کاربردی مراغه

مراغه – ایرنا – در حالی که سیاست های جدید وزارت علوم مبتنی بر جلوگیری از توسعه بی رویه رشته های دانشگاهی است، با توجه به نیاز منطقه به رشته های عمران شهری، چهار رشته کاردانی و دو رشته کارشناسی حرفه ای ناپیوسته در مراکز علمی کاربردی مراغه ایجاد شد.
ادامه مطلب...

روسفیدی میراث فرهنگی در بازسازی مسجد سفید مراغه

مراغه - ایرنا - رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مراغه از اجرای طرح بازسازی مسجد تاریخی سفید در خیابان جام جم مراغه با حدود 5 میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات شرکت آتی ساز خبر داد.
ادامه مطلب...

گشایش نمایشگاه مبلمان در مراغه

مراغه – ایرنا - مدیرعامل نمایشگاه بین المللی باغ شهر سهند مراغه از گشایش دوازدهمین نمایشگاه تخصصی مبلمان و دکوراسیون داخلی کشور در محل این نمایشگاه خبر داد و گفت: در این نمایشگاه 100 شرکت تولید مبلمان و دکوراسیون منزل حضور فعال دارند.
ادامه مطلب...

اهالی فرهنگ و هنر مراغه موفقیت در جشنواره های بین المللی را دنبال کنند

مراغه – ایرنا – رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مراغه با اشاره به ارتقا سطح فرهنگی و هنری این شهرستان طی سال های اخیر گفت: اهالی فرهنگ و هنر مراغه حضور موفقیت آمیز در جشنواره های بین المللی را هدف قرار دهند.
ادامه مطلب...

سخنگوی شورا:هیات رئیسه شورای اسلامی شهر مراغه ابقا شد

مراغه – ایرنا – سخنگوی شورای اسلامی شهر مراغه از برگزاری انتخابات هیات رئیسه این شورا خبر داد و گفت: نتیجه این انتخابات تغییری در پی نداشت و هیات رئیسه پیشین شورای اسلامی شهر مراغه ابقا شد.
ادامه مطلب...