آزادسازی ۱۱ مورد از اراضی کشاورزی در مراغه

مراغه - ایرنا - معاون رئیس سازمان و مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ویژه مراغه به اجرای ۱۱ مورد قلع و قمع و آزادسازی اراضی کشاورزی در این شهرستان اشاره کرد و گفت: با اجرای قلع و قمع تغییر کاربری اراضی، یک هکتار از زمین‌های کشاورزی و باغی به چرخه تولید محصولات زراعی و میوه بازگردانده شد.
ادامه مطلب...

ارائه خدمات رایگان درمانی به افراد زیرپوشش تامین اجتماعی عجب‌شیر

مراغه - ایرنا - سرپرست درمانگاه تامین اجتماعی عجب‌شیر به ارائه خدمات رایگان به افراد زیرپوشش این نهاد اشاره کرد و گفت: فعالیت محدود این درمانگاه  آغاز شده است و اکنون از ساعت ۷:۳۰ تا ۱۴:۳۰ فعالیت می‌کند.
ادامه مطلب...

۱۱۰۰ بسته معیشتی و ۱۵ هزار پرس غذای گرم در عجب‌شیر توزیع شد

مراغه - ایرنا - فرمانده سپاه ناحیه شهرستان عجب‌شیر گفت: هزار و ۱۰۰ بسته معیشتی و ۱۵ هزار پرس غذای گرم به مناسبت ۱۷ اردیبهشت و روز بسیج سازندگی در این شهرستان توزیع شد.
ادامه مطلب...

امسال ۳۰ میلیارد تومان در طرح‌های آب و فاضلاب مراغه هزینه می‌شود

مراغه- ایرنا- فرماندار مراغه به هزینه ۳۲ میلیارد تومانی طرح‌های آب و فاضلاب این شهرستان در سال گذشته اشاره کرد و گفت: امسال نیز ۳۰ میلیارد تومان در این بخش هزینه شده و وضعیت برخورداری از آب شرب بهداشتی و شبکه فاضلاب در سطح شهرستان متحول می‌شود.
ادامه مطلب...

برگ زرینی از نکوداشت «روز مراغه»

مراغه - ایرنا - امروز، ۱۶ اردیبهشت و «روز مراغه» است؛ روزی که به همت سمن‌ها و با مشارکت مسئولان محلی طی چندسال گذشته گرامی داشته شده و محدودیت‌های ناشی از کرونا طی امسال و پارسال هم مانعی بر سر راه نکوداشت آن به وجود نیاورده است.
ادامه مطلب...

۴۰ درصد تاکسی‌های مراغه به سامانه هوشمند پرداخت کرایه مجهز شد

مراغه - ایرنا - سرپرست شهرداری مراغه به اجرای طرح پرداخت سریع کرایه تاکسی با عنوان «نیترو پِی» اشاره کرد و گفت: با اجرای این طرح تاکنون ۴۰ درصد از تاکسی‌های شهری به سامانه هوشمند پرداخت مجهز شده است.
ادامه مطلب...

شهرک صنعتی شماره ٢ در مراغه احداث می‌شود

مراغه- ایرنا- نماینده مردم مراغه و عجبشیر در مجلس شورای اسلامی گفت: احداث شهرک صنعتی شماره ۲ در مراغه در دستور کار قرار گرفته و این شهرک در زمینی به وسعت ۱۵۱ هکتار ایجاد می‌شود.
ادامه مطلب...

سفر ۲۱ پرده‌ای به بهشت با یاعلی

مراغه- ایرنا- کتاب ۲۱ پرده بهشتی شامل آثار خط‌ نقاشی که اخیرا به مناسبت فرارسیدن روز مراغه مصادف با ۱۶اردیبهشت به چاپ رسید، با یک اثر قدسی مرتبط با حضرت امیر آغاز و با اثری راجع به فاطمه‌(س) خاتمه می‌یابد؛ کتابی که یاعلی آغازگر سفر ۲۱ پرده‌ای خالق‌اش می‌شود و در آخر وی بازهم پشت در خانه علی می‌ماند.
ادامه مطلب...

دانشکده‌های هنر و فسیل‌شناسی هم در دانشگاه مراغه راه‌اندازی می‌شود

مراغه - ایرنا - نماینده مردم مراغه و عجبشیر در مجلس شورای اسلامی گفت: نه تنها دانشکده‌های علوم پایه و فنی مهندسی از لیست دانشکده‌های دانشگاه مراغه حذف نمی‌شود بلکه دانشکده‌های هنر و فسیل‌شناسی نیز به آنها اضافه خواهد شد.
ادامه مطلب...

نخستین سلول‌های مغز استخوان غیر خویشاوندی در تبریز اهدا شد

تبریز - ایرنا - رئیس مرکز آموزشی و درمانی امام رضا (ع) تبریز از اهدای اولین سلول‌های مغز استخوان غیر خویشاوندی توسط یک جوان ۳۷ ساله در این شهر خبر داد.
ادامه مطلب...